28 maja 2023

19.00 – za Parafian

Niedziela 04.06.2023 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

08.30 – zmarli z rodzin: Kulwikowskich, Fałdzińskich, Pawella

10.00 – Dziękczynna w 5. rocznicę sakramentu małżeństwa Agnieszka i Tomasz Grabowscy

11.30 – śp. Brygida Tłomacka w 7. rocznicę śmierci i zmarli z rodziny

1. Dziś przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Otwórzmy się tylko na Jego światło.

2. Każdego roku w Pelplinie organizowane są duszpasterskie spotkania młodzieży pod nazwą „Przystań”, w sobotę, 17 czerwca tego roku. Jest to dobra okazja, aby poprzez warsztaty, wspólną modlitwę, liturgię Mszy świętej, uwielbienie Pana Jezusa i koncert ewangelizacyjny głosić Ewangelię. Szczegóły na plakacie i na stronie diecezji. Zapraszam młodzież, zapisy po mszy.

3. W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej przed Mszą Świętą od godz. 16.15: szczególne zaproszenie dla wszystkich Róż Różańcowych, a o godz. 19.00 zaproszenie dla wszystkich mężczyzn.

4.. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i mocy Ducha Świętego. Chorych i starszych z posługą sakramentalną odwiedzę w piątek 9. czerwca, w oktawie Bożego Ciała.