13 maja 2023

11.30 – I KOMUNIA ŚWIĘTA

Poniedziałek 15.05.2023 BIAŁY TYDZIEŃ

17.00 – śp. Liceria Brzoskowska w urodziny i zmarłe siostry

18.30 – JANIN, poświęcenie pól: za urodzaje i błogosławieństwo Boże dla rolników; za zmarłych rolników Elżbietę i Kazimierza Szwarc oraz za wszystkich zmarłych rolników

Wtorek 16.05.2023

17.00 – śp. Stanisław Doering w 1. rocznicę śmierci

Środa 17.05.2023

17.00 – śp. Magda Bąk w urodziny

Czwartek 18.05.2023

17.00 – śp. Helena, Stanisław Bronk i zmarli z rodziny

Piątek 19.05.2023

17.00 – śp. Helena, Paulina, Bernard Kamińscy

Sobota 20.05.2023

17.00 – śp. Felicja, Piotr Mąkosa, Bernadeta, Rudolf, Magda Bąk

VII Niedziela Wielkanocna 21.05.2023 WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

08.30 – zmarli rodzice śp. Jan, Gertruda Brzescy, brat Stanisław

10.00 – ZA PARAFIAN, ODPUST ku czci św. Jana Nepomucena

10.00 – śp. Waldemar Chmielewski, Halina

11.30 – ZA PARAFIAN, ODPUST ku czci św. Jana Nepomucena

1. Z wielką radością obchodzimy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci i ich Rodziny polecam ufnej modlitwie wszystkich parafian. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali to parafialne święto. Dziękuję serdecznie paniom katechetkom za całoroczną katechezę i przygotowanie dzieci do przyjęcia sakramentu pojednania i Eucharystii, pani Agnieszce za pomoc i prowadzenie oprawy muzycznej, na ręce Rodziców dzieci, zaangażowanych w sprzątaniu kościoła, za piękną dekorację, za dar ołtarza: została ofiarowana kwota finansowa, która będzie przeznaczona na wymianę wzmacniacza i głośników, które będą na zewnątrz kościoła. Dzieci uczestniczą codziennie w Eucharystii: „ Biały Tydzień”.

2. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. 17. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcam, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

3. Dzisiejsza niedziela przykrywa święto św. Macieja Apostoła (obchodzone 14 maja), wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego świętego, aby wspomagał nasze wysiłki stawania się darem Pana Boga dla braci.

4. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

5. Serdecznie zapraszam na następną niedzielę 21. maja na UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ ku czci św. Jana Nepomucena – głównego patrona naszej PARAFII. Na Mszy o godz. 11.30 uczestniczą dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły po raz pierwszy do Komunii świętej.