28 marca 2020

Piątek 03.04.2020

17.00 – śp. Jan Ossowski i zmarli z rodziny

Sobota 04.04.2020

17.00 – śp. Klara Słomińska w 15. rocznicę śmierci i zmarli dziadkowie z obojga stron

VI Niedziela Wielkiego Postu  05.04.2020 NIEDZIELA  PALMOWA

08.30 – śp. Feliks Kosznik, Kazimierz Kosznik i zmarli z rodziny Hinz

10.00 – śp. Halina Hubkiewicz w 3. rocznicę śmierci

11.30 – śp. Jan, Bronisława, Wiesław Sulima

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tej intencji w naszym kościele od godz. 16.30. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność WYPRASZAJĄC USTANIE EPIDEMII. SERDECZNIE POZDRAWIAM WSZYSTKICH PARAFIAN, zachęcam do wspólnej modlitwy: korzystajcie z medialnych możliwości szczególnie uczestnicząc w Eucharystii, przyjmując Komunię św. duchowo, ja modlę się codziennie również w Waszych intencjach, szczególnie w tym tygodniu odprawiając Mszę św. ZA PARAFIAN.
  3. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.
  4. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.
  5. W UBIEGŁYM TYGODNIU POŻEGNALIŚMY Parafian: śp. Felicję Haracz, śp. Aleksandrę Niemczyk, śp. Dominika Kleist z Godziszewa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  6. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

Zapowiedź: 22.03.2020 i 29.03.2020

Mateusz Łukasz Hinz, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie i

Magda Madyda, panna, zam. Parafia p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach, zobowiązany jest poinformować ks. Proboszcza.