8 marca 2020

Daily Archives

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 8 marca 2020

II Niedziela Wielkiego Postu  08.03.2020

08.30 – śp. Felicja, Piotr Mąkosa, Bernadeta, Magda, Rudolf Bąk i zmarli z rodziny

10.00 – śp. Regina, Mirosław, Wojciech Kowalewscy, Hanna Goczkowska

11.30 – śp. Kazimierz Brandt w rocznicę śmierci

15.00 – GORZKIE ŻALE

Poniedziałek 09.03.2020

17.00 – śp. Agnieszka Plotta z okazji urodzin

Wtorek 10.03.2020

17.00 – śp. Barbara urodzinowa

Środa 11.03.2020

17.00 – śp. Bernadeta Bąk w 2. rocznicę śmierci, Rudolf Bąk w 17. rocznicę

17.30 – Z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Aleksandry

Czwartek 12.03.2020

17.00 – śp. Irena Dysarz w 37. rocznicę śmierci

Piątek 13.03.2020

17.30 – DROGA KRZYŻOWA

18.00 – śp. Brunon, Jadwiga Torbiccy, Józef, Elżbieta Hinz

Sobota 14.03.2020

16.00 – Dziękczynna w 75. rocznica urodzin Krystyny

17.00 – śp. Teresa w 8. rocz., Bronisław w 9. rocznicę Jarzębińscy i zmarli rodzice z obojga stron

III Niedziela Wielkiego Postu  15.03.2020

08.30 – śp. Teresa i Maksymilian Tiałowscy, Franciszka, Zygmunt, Zofia Miksza i zmarli z rodziny

10.00 – śp. z rodziny Labuda i Pioch

11.30 – śp. Maria Bulczak w 2. rocz., Jakub, Irena Bulczak, z rodziny Czubkowskich i Bulczak

15.00 – GORZKIE ŻALE

1. Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych… Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 17.30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 15 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału.
  2. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę.
  3. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
  4. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas złożył w ofierze swoje życie, podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia papierosów, aby w ten sposób wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani rodzice, z większą troską spojrzyjcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.
  5. W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy. Ks. Rafał Zientara, proboszcz