28 października 2017

Daily Archives

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 29 października 2017

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego, parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga. Musimy zadbać o to, aby nasz parafialny kościół ciągle piękniał, aby również od strony materialnej był miejscem godnym swego Gospodarza. Jesteśmy to winni również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby uzewnętrzniać swoją wiarę i chwalić Trójjedynego Boga.
  1. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku o godz. 8.30 w Obozinie a w Godziszewie o godz. 10 i na cmentarzu o godz. 13. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.
  1. W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Pana Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami.
  1. W czwartek, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w naszym kościele będą sprawowane trzy Msze Święte w godz. 10 i 18 a w Obozinie o godz. 16. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od godz. 16 będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian, tych żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do domu Pana, Tej, która jest naszą Królową, Matką miłosierdzia, Pośredniczką. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, zwłaszcza że z daru odpustu możemy skorzystać tylko z czystym sercem, wolnym od grzechów i wszelkich przywiązań.
  1. Przypominam, że w pierwszy piątek miesiąca z sakramentami świętymi udam się do chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej od godz. 8.30. Kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszam na Mszę św. o godz. 17, po Eucharystii obowiązkowe spotkanie.

W tym tygodniu patronuje nam:

4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła

Niedziela 29. 10. 2017

08.30 – śp. Magdalena, Bernard Ciecholińscy w 3. rocznicę śmierci, zmarli rodzice, rodzeństwo z obojga stron

10.00 – śp. Józef, Elżbieta Hinz, Brunon, Jadwiga Torbiccy w 1. rocznicę śmierci

1. 30 – śp. Magda, Rudolf Bąk, Marcin i zmarli z rodziny

Chrzest: Diana Żuk, Igor Golicki (po Mszy)

Poniedziałek 30. 10. 2017

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE (do wtorku, godz. 17.)

1. 30 – Dziękczynna w 35. rocznicę ślubu

Wtorek 31. 10. 2017

1. 30 – śp. Genowefa, Jan w 30. rocznicę śmierci, Marian Szwoch

Środa 01. 11. 2017 UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH