22 października 2017

Daily Archives

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 22 października 2017

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii, a tym samym przyczyniania się do tego, aby społeczeństwo coraz bardziej kierowało się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek widzimy, jak wielka przepaść rysuje się pomiędzy naszym codziennym życiem, nie wspominając już o ekonomii i polityce, a zawartą w Ewangelii dobrą nowiną. Pamiętamy, że naszym celem jest budowanie przyjaźni z Panem Bogiem i naszymi braćmi. Jako chrześcijanie nie możemy być niekonsekwentni, rozdwojeni. Może właśnie te trudne sprawy powinniśmy powierzyć Maryi i omodlić je na różańcu. Zapraszam do tej modlitwy w naszym kościele codziennie o godz. 17.
  3. W dzisiejszą niedzielę przypada też 69. rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski w jakże trudnych latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy wyjeżdżający w świat za chlebem. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo tego Sługi Bożego prośmy Pana Boga, aby i dziś wielkie rzesze Polaków poszukujących lepszego bytu nie zapomniały o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.
  4. W przyszłą sobotę, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Pana Boga o taką samą silną wiarę. Na chrzcie świętym prawdziwie staliśmy się dziećmi Bożymi. Zatem nieustannie powinniśmy kroczyć z Panem Jezusem, całkowicie oddać Mu siebie, stosownie do obranego stanu i życiowej drogi. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. W wielu kościołach w Polsce raz w tygodniu odbywają się specjalne nabożeństwa ku jego czci, połączone z odczytaniem próśb i podziękowań. Może warto powierzyć mu swoje problemy nie tylko w dniu jego liturgicznego wspomnienia.
  5. W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada uroczysta rocznica poświęcenia własnego kościoła dla wszystkich świątyń, poza katedrami, których data poświęcenia nie jest znana.
  6. Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. W związku z tym przypominam, że w najbliższych dniach można składać ofiary na wypominki za zmarłych. W Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 8.30 w Obozinie a o godz. 13. na cmentarzu zostanie odprawiona Msza Św. zbiorowa za polecanych zmarłych. W Dzień Zaduszny w Godziszewie o godz. 10.
  7. Przypominam o obowiązku uporządkowania i przyozdobienia grobów naszych bliskich. Dziękuję za nieustanną troskę nad grobami naszych duszpasterzy. Jednocześnie proszę i uwrażliwiam na segregowanie śmieci: Bardzo proszę we czwartek nie porządkować liści, ponieważ śmieci odebrane będą 25.10. we środę. A 27 i 28. października (piątek i sobota) będzie przygotowany transport i bezpośredni odbiór liści na przyczepę. Tą pracą zajmie się p. Marian Myszewski. Przypominam również o kontynuacji, przedłużeniu rezerwacji miejsc na cmentarzu, tych którzy są odpowiedzialni za groby bliskich, a do tej pory tego nie uczynili. Proszę o przekazanie tej informacji zainteresowanym, którzy nie mieszkają na terenie Parafii.
  8. Dziękuję serdecznie p. Grzegorzowi Leczkowskiemu za skoszenie miejsca postojowego wokół cmentarza głównego.

Niedziela 22. 10. 2017

08.30 – śp. Piotr Mąkosa w 17. rocznicę śmierci, Felicja, Magda, Rudolf

10.00 – śp. Franciszek Knitter, Franciszka, Ambroży

1. 30 – śp. Irena, Stanisław, Józef Kowalscy i zmarli z rodziny Bartel

Chrzty-bliźniaki: Marek i Anna Jurasińscy, Wiktor Zieliński

Poniedziałek 23. 10. 2017

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE (OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY, godz. 17.)

1. 30 – śp. Stanisław Kowalski w 5. rocznicę śmierci, Irena Kowalska i zmarli z rodziny Bartel

Wtorek 24. 10. 2017

1. 30 – śp. Mieczysław Cześnik w urodziny, Władysław, Salomea, Krystyna Cześnik, Rozalia, Włodzimierz, Brygida Łuszczyńscy

Środa 25. 10. 2017