DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 października 2022

XXVIII Niedziela Zwykła 09.10.2022

08.30 – śp. Wanda w 30. rocz., Czesław w 5. rocznicę Miszewscy, zmarli z rodziny z obojga stron

10.00 – śp. Genowefa Sulima w 1. rocznicę śmierci i zmarli z rodziny

11.30 – śp. Zofia, Konstanty Ziółkowscy

Poniedziałek 10.10.2022

17.00 – śp. Bernard Wroński  w 1. rocznicę śmierci, Teresa

Wtorek 11.10.2022

17.00 – śp. Helena, Jan Szymków, Franciszek Flisikowski, Maria, Tadeusz Bławat, Stanisław Pasternak

Środa 12.10.2022

17.00 – śp. Helena, Stanisław Bronk i zmarłe babcie i dziadków z obojga stron

Czwartek 13.10.2022

17.00 – śp. Tadeusz Zagórski

Piątek 14.10.2022

17.00 – śp. Maria, Marian Wolak

Sobota 15.10.2022

17.00 – śp. Bronisław Słomiński, zmarli rodzice z obojga stron

XXIX Niedziela Zwykła 16.10.2022

08.30 – śp. Maksymilian, Zenon, Teresa Tiałowscy, Franciszka, Zygmunt, Zofia Miksza i zmarli z rodzin

10.00 – śp. Emilia, Bolesław, Irena, Jerzy i zmarli z rodzin Brachów i Wyrostków

11.30 – śp. Tadeusz, Janina, Joanna, Krzysztof, Bożena Śliwowscy

1. Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.

2. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie Mszy Świętej oraz nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

3. W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.

4. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

5. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.

6. Śp. Edwarda Dułak z Gołębiewka, który w ostatnim tygodniu przeszedł do wiecznej ojczyzny, polecajmy miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.