29 października 2022

Czwartek 03.11.2022

17.00 – śp. Józef Grosz w 2 rocznicę śmierci

Piątek 04.11.2022

17.00 – śp. Anna, Mikołaj, Jan, Krystyna Sikorscy, Magda Bąk, Leon Kosznik i zamarli z rodzin

Sobota 05.11.2022

17.00 – śp. Regina, Edwin, Wiesław Żywiccy

XXXII Niedziela Zwykła 06.11.2022

08.30 – śp. Leonarda, Stefan Kalinowscy i zmarli z rodziny

10.00 – śp. Bogumiła Prill w 6. rocznicę, Marta Prill, Urszula Kurek, Stanisława, Bernard Drews

11.30 – śp. Marianna, Bolesław Brzoskowscy w rocznicę śmierci, zmarli z rodziny

1. Dziś, w ostatnią niedzielę października, obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia własnego Kościoła. To uroczyste wspomnienie dnia, kiedy nasza świątynia została oddana na wyłączną własność Bogu. Ona jest miejscem Jego szczególnej obecności. W niej gromadzimy się na wspólną modlitwę, nabożeństwa, słuchanie słowa Bożego, sprawowanie Eucharystii i przyjmujemy inne sakramenty. Dziękujemy dziś Bogu za wszystkich, którzy trudzili się nad wzniesieniem tego domu Bożego. Niech Bóg obdarzy ich hojnie swoją łaską, a zmarłym pozwoli przebywać w swoim Domu w niebie.

2. Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17. Dziękuję wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

3. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosna dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. Tradycyjnie zapraszam na Mszę Świętą celebrowaną na naszym parafialnym cmentarzu o godz. 12. Po Mszy Świętej wyruszy procesja, w czasie której będziemy modlić za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

4. W środę, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszam na Msze Święte tego dnia, po Mszy Świętej o godz. 10 i w Obozinie o godz. 16 procesja na cmentarzu. Zapraszam wszystkich na wspólną modlitwę za naszych bliskich zmarłych.

5. Czwartek jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i wszystkich powołanych do służby w Kościele. Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu, która odbywa się w każdy czwartek po Mszy świętej (17.30-18.15), okazja do spowiedzi.

6. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

7. Najbliższy piątek, 4 listopada, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po godzinnej adoracji od 16, okazja do spowiedzi.

8. Sobota, 5 listopada, to pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny przed Mszą św. o godz. 16.30. Następnie o godz. 19.00: I SOBOTA: Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej, szczególne zaproszenie dla mężczyzn, różaniec, możliwość spowiedzi, Eucharystia.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz doświadczenia bliskości Pana i Jego mocy w codziennych potrzebach.