14 listopada 2021

10.00 – śp. Bogumiła w 35. rocznicę śmierci, Alfons, Henryk, Leszek Cyperscy

11.30 – śp. Zofia Niemczyk w 3. rocznicę śmierci

Poniedziałek 15.11.2021

17.00 – śp. Anna Wanda, Leon Gockowscy intencja od rodziny Miloch i Marchlewskich

Wtorek 16.11.2021

17.00 – za zmarłych Parafian z Gołębiewka, intencja s. Lucyny

17.30 – śp. Teresa Baranowska i zmarli z rodzin Baranowskich, Gędzierskich

Środa 17.11.2021

17.00 – śp. Ireneusz Idziak w 4. rocznicę śmierci, Henryk Ossowski

Czwartek 18.11.2021

17.00 – śp. Edmund Guziński w 8. rocznicę śmierci

spotkanie synodalne rozpocznie się o godz. 17.30 wspólną modlitwą przed Najświętszym Sakramentem

Piątek 19.11.2021

Pogrzeb: śp. Romuald Wiśniewski

17.00 – śp. Anna Wąsicka w 2. rocznicę śmierci i zmarli z rodziny

Sobota 20.11.2021

17.00 – śp. Irena Bulczak w 29. rocznicę śmierci i zmarli z rodziny Bulczak, Brandt i Bartel

18.00 – śp. Agnieszka Plotta w 4. rocznicę śmierci

21.11.2021 UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

08.30 – śp. Stanisław w 11. rocznicę śmierci, Gertruda, Jan Brzescy

10.00 – śp. Barbara Marchewicz w 12. rocznicę śmierci i zmarli rodzice

11.30 – śp. Jadwiga, Dionizy Knitter, Józef, Stefania, Zbigniew Szczepaniak

1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.

2. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan w Libanie. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas.

3. W Kościele powszechnym trwa czas synodu, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego, odkrywania piękna Kościoła i ożywienia naszego uczestnictwa we wspólnocie. Jako wspólnota w parafii także chcemy słuchać głosu Ducha Świętego i odkrywać to, czego On pragnie dla Kościoła. Dlatego zapraszam wszystkich parafian na spotkanie synodalne, które odbędzie się w czwartek 18.11.2021. na plebanii. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30 wspólną modlitwą przed Najświętszym Sakramentem. Po niej będzie wspólna rozmowa, podczas której każdy będzie mógł się wypowiedzieć i podzielić swoim doświadczeniem życia w Kościele i spostrzeżeniami mogącymi pomóc w ożywieniu Kościoła jako wspólnoty.

4. Na niedzielę, 21 listopada 2021 r., została ogłoszona w Kościele ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Romuald Wiśniewski z Mirowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

7. Wydział Duszpasterski Kurii Pelplińskiej zaprasza księży proboszczów do zorganizowania w parafiach rekolekcji o nazwie „Rodzina33”. Rekolekcje mają formę indywidualnej pracy rodzin  – zarówno dorosłych jak i dla dzieci – w oparciu o materiały dostępne online na stronie www.rodzina33.pl.  Na stronie dostępne są także materiały pomocne dla duszpasterzy. Rekolekcje w parafiach powinny rozpocząć się 21 listopada 2021r. podczas Mszy Świętej i trwać 33 dni do 23 grudnia 2021 r., a ich zwieńczeniem będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w Niedzielę Świętej Rodziny, 26 grudnia br.

W tym tygodniu patronują nam:

w środę 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;

w czwartek 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc;

w sobotę 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, powstaniec styczniowy, karmelita, niezwykły spowiednik.