14 lutego 2021

Wtorek 16.02.2021

17.00 – śp. Bernadeta, Rudolf Bąk z okazji urodzin

Środa 17.02.2021 POPIELEC

10.00 – śp. Agnieszka, Edmund, Helena, Łucja Krause; Ignacy Warkocki i zmarli z rodziny

Obozin: 16.00 – śp. Stefania Szczepaniak

18.00 – śp. Stanisław Niemczyk

Czwartek 18.02.2021

17.00 – śp. Janina Wichmann w 1. rocznicę śmierci

Piątek 19.02.2021

17.00 – adoracja 17.30 – DROGA KRZYŻOWA

18.00 – śp. Ludwik Heldt z okazji urodzin

Sobota 20.02.2021

17.00 – śp. Iwona Młyńska w 12. rocznicę śmierci

I Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021

08.30 – śp. Małgorzata Stolz w urodziny

10.00 – śp. Paweł, Agnieszka Richert, Walenty Mulka i zmarli z rodziny z obojga stron

11.30 – o błogosławieństwo Boże dla rodziny, śp. Feliks Plotta w urodziny

1. W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze.

2. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.

3. Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

4. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem.

5. W pierwszy piątek rozpoczętego Wielkiego Postu modlitwą i postem wynagradzajmy Bogu za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. To bardzo trudny temat, trzeba więc żarliwej modlitwy o nawrócenie sprawców i uzdrowienie dotkniętych tym doświadczeniem. Nabożeństwo przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem od godz. 17, następnie: we wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.17.30.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Marian Bierć z Boroszewa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

8. Zapowiedź przedślubna. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

Zapowiedź: 14.02.2021 i 21.02.2021

Marcin Kurowski, cywilnie związany, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie i

Iwona Piaskowska, cywilnie związana, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach jest zobowiązany poinformować ks. proboszcza.