28 listopada 2020

08.30 – za zmarłych z rodzin: Szych, Kłobuch, Kurowskich, Zygiert, Dawidowskich

10.00 – śp. Paweł Fierek w 11. rocznicę śmierci

11.30 – śp. Brygida Tłomacka i zmarli rodzice z obojga stron

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.

2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcam do uczestniczenia we Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami.

3. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. Ogarnijmy modlitwą wszystkich znanych nam kapłanów, siostry zakonne, zakonników i osoby konsekrowane, których świadectwo życia i miłości Boga i bliźniego jest dla nas pięknym znakiem.

4. W piątek 4 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. O godz. 16 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy Świętej. Okazja do spowiedzi świętej w czasie trwania adoracji. 4 grudnia to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Za wstawiennictwem św. Barbary, patronki ludzi pracy, wspierajmy modlitwą wszystkich poszukujących pracy.

5. Zachęcam do wsparcia potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych przez zakup świec Caritasu, które od dzisiejszej niedzieli można zaopatrywać się przy wyjściu z kościoła. Założeniem ogólnopolskiej akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” jest zebranie środków na pomoc dzieciom nie tylko w okresie świątecznym, ale też na pomoc realizowaną w ciągu całego roku. Świeca mała 10 zł i duża 15 zł.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Irena Łitkowska z Boroszewa, śp. Zbigniew Młyński z Obozina, śp. Stefan Bielecki z Obozina. Wieczny odpoczynek…Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

8. W tym tygodniu patronują nam:

poniedziałek 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;

w czwartek 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;

w piątek 4 grudnia – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.