2 sierpnia 2020

Wtorek 04.08.2020

17.00 – śp. Jan Deruś od uczestników

Środa 05.08.2020

17.00 – śp. Maria, Grzegorz Rekowscy, Jan Piekarski i z rodzin Rekowskich, Hetmańskich, Kleist

Czwartek 06.08.2020 Przemienienie Pańskie

17.00 – O zdrowie dla rodziny Hoffmann

Piątek 07.08.2020

17.00 – śp. Józef, Maria Badocha w rocznicę śmierci, Jan

Sobota 08.08.2020

16.00 – Intencja ślubna: Edyta Woźniakiewicz i Paweł Dunajski

17.00 – śp. Feliks Kryża w 1. rocznicę śmierci

XIX Niedziela Zwykła 09.08.2020

08.30 – śp. Zygmunt Kossobucki w 2. rocz., Anna Grabowska w 4. rocz. i zmarli z rodziny

10.00 – śp. ks. Ryszard Cyrklaff w 27. rocznicę śmierci

11.30 – śp. Jan, Gertruda, Henryk Niedzielscy

Chrzest: Olaf Marcin Magiera, Antonina Kinga Czapska, Kacper Jaszczerski

1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

3. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

4. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że Pan odmieni nas wszystkich.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 16, a Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Janusza Liwińskiego z Rościszewa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

7. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

Zapowiedź: 26.07.2020 i 02.08.2020

Jakub Patocki, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie

Monika Kerlin, panna, zam. Parafia p.w. św. Wawrzyńca w Jabłowie

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach, zobowiązany jest poinformować ks. Proboszcza.