12 kwietnia 2020

Niedziela 12.04.2020 WIELKANOC

Obozin 08.30 – ZA PARAFIAN

10.00 – ZA PARAFIAN

11.30 – śp. Magda, Rudolf, Bernadeta Bąk, Leon Kosznik, Marcin, Zdzisław i zmarli z rodziny

Poniedziałek Wielkanocny 13.04.2020

Obozin 08.30 – śp. Urszula Andrzejewska

10.00 – śp. Stanisław Derus

11.30 – śp. Maria Rekowska w urodziny, Jan Piekarski, Grzegorz Rekowski i dziadkowie z obojga stron

Wtorek 14.04.2020

17.00 – śp. Andrzej Hoffmann z intencji Pinex

Środa 15.04.2020

1. 00 – śp. Ludwik Heldt

17.00 – śp. Ryszard Szatyniak

Czwartek 16.04.2020

17.00 – śp. Zbigniew Sobieszczański

Piątek 17.04.2020

17.00 – Dziękczynna w 39. rocznicę ślubu Teresy i Franciszka Bąk, Teresy i Edmunda Langmesser; Jadwiga Kosznik w 80 urodziny o opiekę Matki Bożej i błogosławieństwo Boże

Sobota 18.04.2020

17.00 – śp. Leon Doering w rocznicę śmierci

II Niedziela  Wielkanocna 19.04.2020 MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

08.30 – śp. Marta, Maksymilian, Henryk Wilke i zmarli z rodziny

10.00 – śp. Kazimierz, Andrzej, Zbigniew Krzos

11.30 – śp. Franciszek Knitter i zmarli z rodziny

1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym. Świątecznie pozdrawiam całą Wspólnotę Parafialną. W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny.
  2. W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II na odpowiedzialnych urzędach kościelnych. Polecajmy też Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.
  3. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia.
  4. Pożegnaliśmy śp. Ludwika Heldt, polecajmy Go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

Zapowiedź: 05.04.2020 i 12.04.2020

Łukasz Damian Miksza, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie i

Magda Korynt, panna, zam. Parafia p.w. św. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starogardzie

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach, zobowiązany jest poinformować ks. Proboszcza.

ŻYCZENIA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO NA UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Siostry i Bracia! Bracia Kapłani! Osoby Konsekrowane! Drodzy Diakoni i Klerycy!

W tym trudnym czasie doświadczenia naszej słabości i ograniczoności, w smutnym – a czasami napawającym lękiem – czasie pandemicznej choroby, która niektórych naszych bliskich doprowadziła do śmierci, w uciążliwym doświadczeniu izolacji i kwarantanny, słyszymy dzisiaj głos przepełniony nadzieją: Alleluja! Jezus Zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

Przyjmijmy ten okrzyk z wiarą, że nasz Pan zwyciężył śmierć, piekło i szatana, że jest silniejszy od naszej słabości. Wiara w celebrowane dzisiaj Wielkanocne Misterium wspiera nas w odrzucaniu lęku, ciemności i grzechu oraz pomaga stawać się uczniami pełnymi nadziei i wpatrującymi się w naszego Mistrza.

Niech zatem Chrystus Zmartwychwstały obdarza Was dobrym zdrowiem i siłą do podejmowania trudnych wyzwań. Niech umocni solidarność i więzi między nami, niech da cierpliwość w trudnościach i umacnia nadzieję, która prowadzi do konkretnych znaków miłości bliźniego. Niech Pan oddali od nas chorobę i da łaskę życia wielkanocnym przesłaniem, iż Miłość wszystko zwycięża.

Powierzam Was wszystkich Matce Zmartwychwstałego Pana i z serca Wam błogosławię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup  + Ryszard Kasyna

Pelplin, dnia 12 kwietnia 2020 r.