28 grudnia 2019

Daily Archives

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 29 grudnia 2019

Niedziela 29. 12. 2019 ŚW. RODZINY

08.30 – śp. Franciszka, Zygmunt, Zofia Miksza, Teresa, Maksymilian Tiałowski i zmarli z rodzin

10.00 – śp. Franciszek Knitter i zmarli z rodziny

11.30 – śp. Jan Dułak, rodzice Marianna, Władysław Dułak

Chrzest: Janusz Franciszek Sikorski

Poniedziałek 30.12.2019

17.00 – śp. Maria Cichowska w 2. rocznicę, Piotr, brat Piotr Cichowscy, Helena, Teofil Pawłow

17.30 – śp. Zofia Niemczyk

Wtorek 31.12.2019

15.00 – Dziękczynno-błagalna na zakończenie Roku 2019

Środa 01. 01. 2020 ŚW. BOŻEJ RODZICIELKI / NOWY ROK

10.00 – za Parafian

11.30 – śp. Józef, Zofia, Marian, Krystyna Dengler

Obozin: 13.00 – śp. Mieczysław Cześnik w imieniny

Czwartek 02. 01. 2020 10.00 – za Parafian; Piątek 03. 01. 2020 10.00 – za Parafian

Sobota 04. 01. 2020

08.30 – Dziękczynna w 55 rocznicę ślubu Anieli i Andrzeja Piepiórka

17.00 – Dziękczynna w 40. rocznicę ślubu Alina i Janusz Borowscy

II Niedziela po Bożym Narodzeniu 05. 01. 2020

08.30 – śp. Helena Kamińska

10.00 – śp. Jadwiga, Dionizy Knitter, Zbigniew Szczepaniak w 2. rocznicę śmierci, Józef

11.30 – śp. Justyna, Alojzy Demscy i zmarli z rodziny

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskie rodziny mają być solą dla ziemi. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi w oparciu o prawdziwą miłość.
  2. Zbliża się koniec roku kalendarzowego 2019. Podobnie jak wszystkie ostatnie lata był brzemienny w wydarzenia w Kościele powszechnym i naszej lokalnej wspólnoty, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Warto pochylić się nad radościami, sukcesami, ale także nad najtrudniejszymi momentami i doświadczeniami tego czasu.
  3. We wtorek, 31 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godz. 15, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.
  4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek miesiąca oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny.
  5. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie.
  6. W naszej parafii rozpocznę odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Plan kolędy jest następujący:

PLAN KOLĘD 2020

2 styczeń (czwartek) od godz.12; Janin wieś i Wybudowanie

3 styczeń (piątek) od godz.14; Rościszewo od p. Sulima, wzdłuż drogi na Sobowidz i pałac

4 styczeń (sobota) od godz.9; Mirowo

5 styczeń (niedziela) od godz. 14; Rościszewo od rodziny Wąsickich i wieś

6 styczeń (poniedziałek) od godz. 15; spotkanie opłatkowe Róże Różańcowe, Szafarze, LSO, Rada P. i Ekon.

7 styczeń (wtorek) od godz. 14; Siwiałka strona prawa, remizy

8 styczeń (środa) od godz. 14; Siwiałka strona lewa, strona szkoły

9 styczeń (czwartek) dekanalna z ks. Biskupem w Pogódkach

10 styczeń (piątek) od godz. 14; Siwiałka, os. Letnisko

11 styczeń (sobota) od godz.9; Nowe Gołębiewko

12 styczeń (niedziela) od godz. 14; Trzcińsk wieś po obu stronach

13 styczeń (poniedziałek) od godz. 12; Trzcińsk Wybudowanie

14 styczeń (wtorek) od godz. 14; Marianka, Damaszka i Godziszewo Wybudowanie

15 styczeń (środa) od godz. 14; Godziszewo ulica Skarszewska, Nad Jeziorem, Gdańska, ks. Sawickiego, Boroszewska

16 styczeń (czwartek) od godz.14; Godziszewo ulica Osiedlowa, Boczna

17 styczeń (piątek) od godz. 14; Godziszewo ulica Tczewska od strony kościoła i Godziszewo ulica Tczewska po stronie plebanii

18 styczeń (sobota) od godz.9; Boroszewo Wybudowanie od p. Bronk do p. Brzezińskich

19 styczeń (niedziela) od godz. 14; Godziszewo ulica Młyńska

20 styczeń (poniedziałek) od godz. 14; Godziszewo ulica Święta Góra, Jubileuszowa, Jaśminowa, Kwiatowa

21 styczeń (wtorek) od godz. 13; Boroszewo prawa strona od Godziszewa, bloki, szkoła, budynek po dawnej gorzelni

22 styczeń (środa) od godz. 13; Boroszewo od p. Mitlewskich, prawa strona z kierunku Wędkowy do Godziszewa

23 styczeń (czwartek) od godz.13; Gołębiewko Wybudowanie, Dworzec i p. Łabędzcy, Pałac-Dziemińscy

24 styczeń (piątek) od godz.13; Gołębiewko rodziny Hinc, Bogdan, Werochowskich, domki szeregowe, droga do Sobowidza

25 styczeń (sobota) od godz.9; Obozin cały

26 styczeń (niedziela) od godz.14; Gołębiewko ulica Gdańska po obu stronach

Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej i na stronie internetowej Parafii. Bardzo proszę o zorganizowanie przejazdów na czas odwiedzin.

W sobotę odbył się pogrzeb: śp. Andrzeja Hoffmann, a w poniedziałek pochowamy śp. Ryszarda Szatyniak. Wieczny odpoczynek….