Ogłoszenia

NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY 8 grudnia 2019

INTENCJE MSZALNE

II Niedziela Adwentu 08. 12. 2019 Niepokalanego Poczęcia NMP

8.30 – za zmarłych z rodzin: Szych, Kłobuch, Kurowskich, Zygiert, Dawidowskich

10.00 – śp. Józefa, Józef Bogdan, Filomena, ciocia Janina

11.30 – śp. Maria Klewicka w 2. rocznicę śmierci, Józef

Poniedziałek 09.12.2019

17.00 – śp. Leon, Jadwiga, Witold, Eugenia Demscy

Wtorek 10.12.2019

17.00 – śp. Bolesław Baranowski w 29.rocznicę śmierci

17.30 – śp. Wojciech Stolz

Środa 11.12.2019

17.00 – śp. Henryka, Maria, Paweł Franuszkiewicz, Leonarda, Stefan Kalinowscy, Magda, Marcin

  1. 30 – śp. Helena, Stanisław, Mariusz Dębiccy, ciocia Krystyna, wujek Marian i zmarli pokrewni

Czwartek 12.12.2019

17.00 – śp. Edmund Kąkel w 3. rocznicę śmierci, Jadwiga w 9. rocznicę śmierci, Marta Kąkel, Maria Grzegorzewska, Kazimierz Niemczyk

17.30 – Dziękczynna w 1. urodziny Magdaleny Cylka

Piątek 13.12.2019

17.00 – śp. Eufemia Maćkowska i zmarli z rodziny Bączkowskich i Maćkowskich

17.30 – śp. Helena Zibur w urodziny, zmarli z rodziny Zibur i Malinowskich

Sobota 14.12.2019

10.00 – śp. Franciszka Łepek w 16. rocznicę śmierci

Dekanalna spowiedź: Liniewo

III Niedziela Adwentu 15. 12. 2019

08.30 – śp. Eugeniusz Fałdziński w 31. rocznicę śmierci

10.00 – śp. Janina Hubkiewicz w 5. rocznicę śmierci

11.30 – śp. Edward Pankau, Albin Mieliwek i zmarłych z rodziny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.
  2. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego. Polecam ten ważny cel ofiarności Parafian.
  3. Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Nie zmarnujmy tego daru i w trosce o zbawienie własnej duszy wsłuchajmy się w to, co podpowiada nam służebnica Pańska. Pamiętajmy o codziennie sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej roratnej o godz. 17 i o adwentowej spowiedzi św. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę – niech Pan narodzi się w pełni przede wszystkim w naszych czystych sercach. Niech to będzie czas naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji do odnowy więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Spowiedź adwentowa przed Świętami w naszej parafii w poniedziałek 16. grudnia od godz. 17.30 do 19.00. Zachęcam do przystąpienia do sakramentu pokuty, będą obecni księża z Dekanatu.
  4. W środę naszym parafialnym zwyczajem przez wstawiennictwo Maryi podczas nowenny i Eucharystii o godz. 17 będziemy polecać Bożej Opatrzności nasze dobre przygotowanie na przyjście na świat Jej Syna, a naszego Zbawiciela. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy.
  5. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.
  6. Od dzisiejszej niedzieli można zaopatrywać się w opłatki wigilijne i ŚWIECE CARITAS, zostało tylko kilka małych. Dziękuję za wsparcie ogólnopolskiej akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Dostępne są również kalendarze na 2020 r. (małe-, duże-) naszego diecezjalnego wyd. Bernardinum.
  7. W następną niedzielę o godz. 11.30 dzieci przygotowujące się do Sakramentu Eucharystii otrzymają poświęcone książeczki. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz