5 października 2019

11.30 – śp. Jan Fibik, rodziców Fibik, Toczek, Stanisław Toczek

Poniedziałek 07.10.2019

17.00 – śp. Leon, Jadwiga, Witold, Eugenia Demscy

17.30 – O uwolnienie z nałogu dla Łukasza, o potrzebne łaski i zdrowie na ciele i duszy

Wtorek 08. 10. 2019

17.00 – śp. Bolesław, Emilia, Irena, Jerzy i zmarli dziadkowie i babcie z obojga stron

Środa 09.10.2019

17.00 – śp. Leon Kosznik z intencji uczestników pogrzebu

Czwartek 10.10.2019

17.00 – śp. Helena, Stanisław Bronk i zmarli z rodziny z obojga stron

Piątek 11.10.2019

17.00 – śp. Urszula w urodziny, Ignacy Andrzejewski w rocznicę i zmarli z rodzin Cześnik, Hening, Jażdżewskich

Sobota 12. 10. 2019

17.00 – śp. Franciszek,  Ambroży, Franciszka Knitter

XXVIII Niedziela Zwykła 13. 10. 2019

08.30 – śp. Maksymilian Tiałowski, Franciszka, Zygmunt, Zofia Miksza, i zmarli z rodzin

10.00 – śp. Jan Haracz

11.30 – śp. Maria Badocha z okazji urodzin

1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie świętym.
  2. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.
  3. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.30.
  4. Przypominam o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie albo we wspólnocie zakonnej, we wspólnocie wiernych, zwłaszcza gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu.
  5. Rozpoczął się kolejny rok akademicki. Pracownikom naukowym i studentom życzymy światła Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  6. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzam opiece Matki Bożej Różańcowej. Dziękuję serdecznie KGW z Gołębiewka za czas, zdolności i serce włożone w przygotowanie Kolacji odpustowej dla kapłanów z Dekanatu i posiłku dla Pielgrzymów La Salette. Różom różańcowym za modlitwę i uczestnictwo w Diecezjalnym Kongresie Różańcowym, który odbył się w Pelplinie.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Kazimierza Szarmach. Wieczny odpoczynek…