20 kwietnia 2019

Daily Archives

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: NIEDZIELA WIELKANOCNA 21 kwietnia 2019 ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

1. Msze Święte w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny według porządku świątecznego.

1. W drugim dniu Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami będziemy wspierali katolickie uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce.

1. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszam do jej odmawiania w oktawie Wielkanocy.

1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Bronisława Marszałek z Rościszewa, śp. Sabinę Kołek z Gołębiewka. Wieczny odpoczynek…

1. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecam opiece świętych patronów.

ŻYCZENIA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO

NA UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2019 R.

Siostry i Bracia! Bracia Kapłani!

Nasze serca przepełnia dzisiaj ogromna radość z faktu, że po raz kolejny możemy celebrować zwycięstwo naszego Pana Jezusa Chrystusa nad złem, cierpieniem i śmiercią.

Wiara w Jego Zmartwychwstanie pozwala nam usłyszeć – zwłaszcza jeśli przeżywamy trudne chwile – słowa, które według starożytnej homilii na Wielką Sobotę miał w otchłani od Chrystusa usłyszeć praojciec Adam – „Zbudź się, który śpisz! Nie po to bowiem cię stworzyłem, abyś pozostawał spętany w Otchłani. Powstań z martwych, albowiem jestem życiem umarłych. Powstań ty, który jesteś dziełem rąk moich. Powstań ty, który jesteś moim obrazem uczynionym na moje podobieństwo”.

Zmartwychwstały Jezus dzisiaj w serce każdego z nas wlewa nadzieję: Zmartwychwstał, a zatem wszystko jest możliwe, a zatem dobro jest silniejsze od zła, a zatem z Nim – moim Panem – mogę wyjść z tego wszystkiego, co mnie przytłacza, ogranicza, unieszczęśliwia. Chrystus do każdej i każdego z nas woła dzisiaj: „Powstań! Żyj!”.

Dzięki Jego łasce możemy żyć pięknie: przepełnieni miłością, głosząc Dobrą Nowinę i pełniąc dzieła miłosierdzia wobec rodziny, bliskich, przyjaciół oraz wszystkich, których Pan postawi na naszej drodze.

Wszystkim Wam życzę więc pięknego, Chrystusowego życia i ku temu z serca błogosławię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup + Ryszard Kasyna

Poniedziałek Wielkanocny 22.04.2019

08.30 – śp. Gertruda w urodziny, Jan, Stanisław Brzescy

10.00 – Dziękczynna w 20. rocznicę ślubu i 40. urodziny Katarzyny i Marcina

11.30 – śp. Edward Pankau i zmarli rodzice: Weronika, Edward Pankau

Wtorek 23.04.2019

16.00 – pogrzeb śp. Bronisław Marszałek

Środa 24.04.2019

11.00 – śp. Sabina Kołek, pogrzeb

17.00 – śp. Czesław Kreft w 12. rocznicę śmierci i zmarli z rodziny

Czwartek 25.04.2019

17.00 – śp. Antoni, Stefan Janiak

Piątek 26.04.2019

17.00 – śp. Stanisław Pietras, Helena, Maria

Sobota 27. 04. 2019

14.00 – Dziękczynna: absolwenci szkoły podstawowej w Godziszewie, rocznik 1980.

17.00 – śp. Jan Chruściel w 8. rocznicę śmierci, zmarli rodzice: Franciszka, Mateusz Chruściel

II Niedziela Wielkanocna 28.04. 2019 MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

08.30 – śp. Anna Kopczyńska w 4. rocznicę śmierci, Ludmiła, Wojciech, Edmund Harasim, Aleksander, Irena

10.00 – śp. Władysław Cześnik w rocznicę śmierci, Salomea, Mieczysław