Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 stycznia 2018

  1. Pan Jezus wciąż powołuje tych, którzy będą łowić ludzi w sieci zbawienia, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.
  1. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
  1. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.
  1. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę wielu łask Bożych.

W tym tygodniu patronują nam:

24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy.

25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan.

26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

Wizyta duszpasterska:

21 styczeń (niedziela) od godz. 14; Gołębiewko Wybudowanie, Dworzec i p. Łabędzcy, Pałac- p. Dziemińscy

22 styczeń (poniedziałek) od godz. 14; Boroszewo Wybudowanie od p. Bronk do p. Brzezińskich

23 styczeń (wtorek) od godz. 14; Boroszewo prawa strona od Godziszewa, bloki, szkoła, budynek po dawnej gorzelni

24 styczeń (środa) od godz. 14; Boroszewo od p. Mitlewskich, prawa strona z kierunku Wędkowy do Godziszewa

Kolęda dodatkowa na zgłoszenie: Piątek 26. 01.i Sobota `27. 01. 2018.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz

Dzień Babci i Dziadka, 27.01. o godz. 15 w sali wiejskiej w Godziszewie.

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna oraz Parafia p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Skarszewach pragnie bardzo serdecznie zaprosić wszystkich ludzi dobrej woli na koncert charytatywny p.n. „Aniołki Najwyższego” w wykonaniu Zespołu Nieboskłonni z Tczewa. Koncert odbędzie się 27 stycznia o godz. 16.00 w kościele p.w. Św. Maksymiliana w Skarszewach. Po koncercie odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz Pani Ani z Demlina, chorej na nowotwór złośliwy –mięsak. Zapraszamy na piękny koncert i liczymy na hojność serc Państwa.