Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 24 grudnia 2017

  1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.
  1. W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia.
  1. Zachęcam do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem.
  1. Na Pasterkę zapraszam o godz. 24.
  1. W poniedziałek, w uroczystość Bożego Narodzenia, Msze Święte w Godziszewie według niedzielnego porządku o godz. 10 i 11.30 a w Obozinie o godz. 13. We wtorek drugi dzień świąt: Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte tak jak w każdą niedzielę. Naszą materialną ofiarą – zbiórka do puszek – wesprzemy katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie.
  1. Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas Mszy św. o godz. 10 i 11.30 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku.
  1. Oczekiwany Mesjasz niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.
  1. W sobotę pożegnaliśmy śp. Stefanię Werechowską. W czwartek pogrzeb śp. Marii Cichowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz

W tym tygodniu patronują nam:

26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański.

27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie.

28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.