31 grudnia 2017

Daily Archives

PLAN KOLĘD 2018

2 styczeń (wtorek) od godz. 14; Janin wieś i Wybudowanie

3 styczeń (środa) od godz. 14; Rościszewo od p. Marszałek, wzdłuż drogi na Sobowidz  i pałac

4 styczeń(czwartek) od godz. 14;  Rościszewo od rodziny Wąsickich i wieś

5 styczeń (piątek) od godz. 14; Nowe Gołębiewko

6 styczeń (sobota) od godz. 15; spotkanie opłatkowe Parafialnych Róż Różańcowych

7 styczeń (niedziela) od godz. 14; Siwiałka, os. Letnisko i strona prawa, remizy

8 styczeń (poniedziałek) od godz. 14; Siwiałka strona lewa, strona szkoły

9 styczeń (wtorek) od godz. 12; Trzcińsk wieś po obu stronach

10 styczeń (środa) od godz. 14; Trzcińsk Wybudowanie

11 styczeń (czwartek) od godz. 14;Godziszewo ulica Święta Góra, Jubileuszowa, Jaśminowa, Kwiatowa

12 styczeń (piątek) od godz.14;Godziszewo ulica Tczewska od strony kościoła i po stronie plebanii

KOLĘDA DEKANALNA z Ks. Biskupem w Liniewie; 13 styczeń (sobota) od godz.14; Godziszewo ulica Skarszewska, Nad Jeziorem, Gdańska, ks. Sawickiego, Boroszewska

14 styczeń (niedziela) od godz. 14;Godziszewo ulica Młyńska

15 styczeń (poniedziałek) od godz. 14;Godziszewo ulica Osiedlowa, Boczna

16 styczeń (wtorek) od godz. 14;Marianka, Damaszka i Godziszewo Wybudowanie

17 styczeń (środa) od godz. 12; Mirowo całe

18 styczeń (czwartek) od godz. 14;Gołębiewko ulica Gdańska po obu stronach

19 styczeń (piątek) od godz. 14; Gołębiewko rodziny Hinc, Bogdan, Werochowskich, domki szeregowe, droga do Sobowidza

20 styczeń (sobota) od godz. 9; Obozin cały

21 styczeń (niedziela) od godz. 14;Gołębiewko Wybudowanie, Dworzec i p. Łabędzcy, Pałac-Dziemińscy

22 styczeń (poniedziałek) od godz. 14;Boroszewo Wybudowanie od p. Bronk do p. Brzezińskich

23 styczeń (wtorek) od godz. 14;Boroszewo prawa strona od Godziszewa, bloki, szkoła, budynek po dawnej gorzelni

24 styczeń (środa) od godz. 14;Boroszewo od p. Mitlewskich, prawa strona z kierunku Wędkowy do Godziszewa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 31 grudnia 2017

1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.
  1. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy o godz. 10 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.
  1. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.
  1. Od 50 lat 1 stycznia cały Kościół modli się o pokój na świecie.
  1. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy Świętej o godz. 10. W pierwszy piątek miesiąca zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata.
  1. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszam na Msze Święte w porządku niedzielnym. Po południu o godz. 15 zapraszam serdecznie (dzięki uprzejmości Pani Dyrektor) do Szkoły w Trzcińsku na Doroczne spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych, Rady Parafialnej, Ekonomicznej, Szafarzy. Gospodarzem w tym roku jest Róża Obozin. Organizacyjnie proszę kontaktować się z Zelator siostrą Fałdzińską.
  1. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.

W tym tygodniu patronują nam:

2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.

Niedziela 31. 12. 2017 ŚWIĘTEJ RODZINY

08.30 – śp. śp. Franciszka, Zygmunt, Zofia Miksza, Maksymilian Tiałowski i zmarli z rodziny

10.00 – śp. Jan Dułak i zmarli rodzice Marianna, Władysław Dułak

11.30 – śp. Franciszek Knitter i zmarli z rodziny