Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 10 grudnia 2017

  1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.
  2. Przypominam, że adwentowa Msza Święta roratna rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 17. Jeszcze raz zachęcam, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami.
  3. W dzisiejszą niedzielę modlimy się i zbieramy ofiary do skarbonek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia. KOLEKTĘ przeznaczymy: na projekt „Parafia parafii”, który ma na celu objęcie opieką osób, rodzin i wspólnoty parafialnej Chrystusa Króla w Jeleńczu, poszkodowanych w czasie sierpniowej nawałnicy.
  4. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.
  5. Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.
  6. Pobłogosławione w kościele opłatki wigilijne można się zaopatrzyć w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła. Świece Caritas mała 8 zł i duża 15 zł.
  7. Przedświątecznie chorych odwiedzę 15.12. od godz. 8.30.
  8. Za tydzień o godz. 11.30 uroczystość 60. lecia kapłaństwa ks. Henryka Szwarc.
  9. Spowiedź adwentowa przed Świętami w naszej Parafii w poniedziałek 18. grudnia od godz. 17.00 do 19.00. Zachęcam do przystąpienia do sakramentu pokuty, zaproszeni są księża z Dekanatu. Ze względu na świąteczną spowiedź w Dekanacie Msza św. we czwartek 14.12. o godz. 10.00.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz

W tym tygodniu patronują nam:

13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.

14 XII – św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.

 

Burmistrz Skarszew Jacek Pauli zaprasza na Skarszewskie Świętowanie Bożego Narodzenia

Sobota 16 grudnia. START: 11:30, ZAKOŃCZENIE: 18:00

Niedziela 17 grudnia. START: 10:00, ZAKOŃCZENIE: 15:30

W programie: występy dzieci z przedszkoli i szkół z Gminy i Miasta Skarszewy, teatrzyki i animacje dla dzieci, koncerty i prezentacje muzyczne GOKiBP w Skarszewach.

Niedziela 17 grudnia, 12:30– WIGILIA MIEJSKA: wspólne życzenia świąteczne władz miasta oraz proboszczów skarszewskich parafii, dzielenie się opłatkiem

DARMOWY POCZĘSTUNEK DLA WSZYSTKICH