Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 3 grudnia 2017

  1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział. Serdecznie dziękuję za przygotowanie wieńców adwentowych w naszych kościołach.
  2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość…”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.
  3. Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 17 niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Wszyscy przynosimy świece, a dzieci mają lampiony i uczestniczą w procesji na wejście.
  4. Jutro, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy.
  5. We środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu.
  6. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte o godz. 10, w Obozinie o godz. 16 i godz. 18. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcam do licznego udziału we Mszy Świętej.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. KOLEKTĘ przeznaczymy: na projekt „Parafia parafii”, który ma na celu objęcie opieką osób, rodzin i wspólnoty parafialnej Chrystusa Króla w Jeleńczu, poszkodowanych w czasie sierpniowej nawałnicy.
  8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia niech Maryja Niepokalana oświeca każdą chwilę życia.
  9. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych przez zakup świec Caritasu, które od dzisiejszej niedzieli można zaopatrywać się w przedsionku kościoła i w zakrystii. Założeniem ogólnopolskiej akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” jest zebranie środków na pomoc dzieciom nie tylko w okresie świątecznym, ale też na pomoc realizowaną w ciągu całego roku. Świeca mała 8 zł i duża 15 zł.
  10. Przedświątecznie chorych odwiedzę 15.12.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz

W tym tygodniu patronuje nam:

7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu i jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła zachodniego, patron pszczelarzy.