DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 września 2024

INTENCJE

XXIII Niedziela Zwykła 08.09.2024

08.30 – śp. Zenon, Teresa, Maksymilian Tiałowscy, Franciszka, Zygmunt, Zofia, Zbigniew Miksza i zmarli z rodzin

10.00 – śp. Jadwiga Dionizy Knitter, Stefania, Józef, Zbigniew Szczepaniak, Janusz Borowski

11.30 – śp. Genowefa, Bronisława, Jan, Wiesław Sulima

Poniedziałek 09.09.2024

17.00 – śp. Józef, Józefa Bogdan, Janina Bogdan, Filomena Łochmańczyk

Wtorek 10.09.2024

17.00 – zmarli z rodzin Hoffmann i Nierzwickich

Środa 11.09.2024

17.00 – śp. Brunon Sikorski, zmarli z rodzin Sikorskich i Karanth

Czwartek 12.09.2024

17.00 – śp. Tomasz Kowalski w 6. rocznicę śmierci, Łucja, Edmund Borkowscy, Mieczysław Kowalski

Piątek 13.09.2024

17.00 – śp. Marianna, Władysław Dułak, rodzeństwo

17.30 – śp. Józef Wilke

Sobota 14.09.2024 PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

15.30 – Intencja ślubna: Kamil Mahlik i Martyna Mąkosa

17.00 – śp. Ryszard Lul w 7. rocznicę śmierci

XXIV Niedziela Zwykła 15.09.2024

08.30 – śp. Anastazy w 35. rocznicę śmierci Maria Smugała, Anna, Kazimierz Patoccy

10.00 – śp. Maria, Beata, Grzegorz Rekowscy, Jan Piekarski, zmarli dziadkowie z obojga stron

11.30 – ZA PARAFIAN – DOŻYNKI

1. Słowa Jezusa skierowane do głuchoniemego są wezwaniem dla każdej i każdego z nas, aby otworzyć się na Boże działanie. Bóg w nas i przez nas pragnie dokonywać wielkich rzeczy, przede wszystkim chce z nas uczynić heroldów swojego królestwa prawdy, pokoju i zbawienia.

2. Mimo że dzisiejsza niedziela niejako przykryła święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane w Polsce świętem Matki Bożej Siewnej, przed błogosławieństwem mszalnym odbędzie się poświęcenie ziarna do jesiennych zasiewów.

3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, które w naszej ojczyźnie zbiegają się z Tygodniem Wychowania. Zatroszczmy się o dobrą formację młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii. Pragnę przypomnieć, że przygotowanie do sakramentów świętych: do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii.

4. W środę, 11 września, w rocznicę terrorystycznych zamachów w Nowym Jorku, chcemy pamiętać o modlitwie w intencji ofiar terroru i reżymów totalitarnych oraz o pokój na całym świecie, wzajemne zrozumienie i poszanowanie się narodów świata. Te intencje dołączymy do odprawianej w tym dniu Nowenny Nieustannej.

5. W sobotę, 14 września, będziemy obchodzić święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym dokonał zbawienia świata nasz Pan, Jezus Chrystus. W czasach kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami, choćby przez pobożne czynienie znaku krzyża.

6. Solenizantów i Jubilatów zapewniam o życzliwości i modlitwie. W niedzielę 15. WRZEŚNIA Dożynki Parafialne na Mszy św. o godz. 11.30 przygotowywane przez mieszkańców OBOZINA.

7. Serdeczne podziękowania kieruję w stronę kapłanów, którzy posługiwali na czas mojej absencji, spowodowanej zabiegiem na oddziale laryngologicznym, a mianowicie: ks. Dariusza i ks. Łukasza z Pelplina i ks. Rafała z Sobieszewa.