NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 26 maja 2024

INTENCJE

Niedziela 26.05.2024 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

08.30 – śp. rodzice: Nierzwiccy, Piepiórka i rodzeństwo

10.00 – śp. Urszula Gadziejewska w 7. rocznicę śmierci, Alfred; Regina, Antoni Górscy

11.30 – śp. Maria Smolak w 7. rocznicę śmierci, Teodozja, Józef, Jan Smolak, Alina Mróz

Wtorek 28.05.2024

10.00 – Pogrzeb: śp. Urszula Kleist

17.00 – śp. Bogumiła, Stanisław Gardjasz

Środa 29.05.2024

17.00 – śp. Zygmunt Kawczyński w 15 rocznicę śmierci, bracia, rodzice, Jan, Monika

Czwartek 30.05.2024 BOŻE CIAŁO

GODZISZEWO: 10.00 – ZA PARAFIAN

Obozin: 12.30 – ZA PARAFIAN

Piątek 31.05.2024

17.00 – śp. Bronisława Sznaza w 6. rocznicę, Władysław, Bogdan Szoska

Sobota 01.06.2024

17.00 – śp. Magda, Rudolf, Bernadeta Bąk, Marcin Dombrowski, Leon Kosznik i zmarli z rodzin, wszystkich zmarłych sąsiadów i znajomych

19.00 – zaproszenie dla wszystkich mężczyzn: adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej, różaniec wynagradzający/ msza św. – za parafian

IX Niedziela Zwykła 02.06.2024

08.30 – śp. Maria, Anastazy Smugała, Anna, Kazimierz Patoccy, babcie, dziadkowie

10.00 – śp. Janina, Paweł, Jerzy Wichmann

11.30 – za zmarłych z rodzin Maliszewskich i Umińskich

1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.

2. Dzisiaj święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki.

3. W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Po Eucharystii o godz. 10.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy z Jezusem Eucharystycznym ul. Tczewską:

I OŁTARZ, ul. Tczewska: p. Ossowscy

II OŁTARZ, ul. Tczewska: p. Baranowscy

III OŁTARZ, ul. Tczewska: p. Bejner

IV OŁTARZ, kruchta kościoła – ROŚCISZEWO

Proszę o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. O zabezpieczenie przejścia proszę Naszych OCHOTNIKÓW OSP. Dziewczynki pierwszokomunijne, ale też i te młodsze, i starsze zapraszam do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia dzwonkami. W Obozinie Msza św. o godz. 12.30 a następnie procesja dookoła kościoła.

4. Do końca maja trwa w naszym kościele, przy figurach i krzyżach wspólna modlitwa maryjna. Zachęcam do licznego udziału. W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatni dzień wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej w kościele. Natomiast w sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: to sobotnie połączymy z różańcem wynagradzającym ku czci Niepokalanego Serca MARYI.

5. Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Życzliwością otaczam też wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny. Modlitwą ogarniamy zmarłe mamy oraz ostatnio zmarłych Parafian: śp. Tadeusz Idziak z Damaszki, śp. Urszula Kleist z Godziszewa.