PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 28 kwietnia 2024

INTENCJE

V Niedziela Wielkanocna 28.04.2024

08.30 – śp. Janusz, Stefania, Alojzy, Krzysztof Borowscy, Józef, Stefania, Zbigniew Szczepaniak, Jadwiga, Dionizy Knitter

10.00 – śp. Łucja Kosecka w urodziny, Bronisław Kosecki, Jan Gradtke, Małgorzata Mielewczyk

11.30 – śp. Irena, Kazimierz Nitkowscy, babcie, dziadków

Poniedziałek 29.04.2024

17.00 – śp. Czesław Kreft w 17. rocznicę śmierci

17. 30 – śp. Stefan w 40. rocznicę śmierci, Małgorzata Langmesser, Zofia, Jan Kryża

Wtorek 30.04.2024

17.00 – śp. Władysława, Józef Zagórscy, Zofia, Bolesław Ciupa oraz rodzeństwo z obojga stron

Środa 01.05.2024

17.00 – śp. Zofia Niemczyk w urodziny, Urszula Koprowska, zmarli dziadkowie z obojga stron

Czwartek 02.05.2024

17.00 – intencja Róży z Gołębiewka: Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Matek Różańcowych z Gołębiewka oraz o życie wieczne dla zmarłych matek

Piątek 03.05.2024 NMP KRÓLOWEJ POLSKI

08.30 – za zmarłych z rodzin Fałdzińskich, Kulwikowskich, Pawella

10.00 – śp. Maria, Michał Małek i zmarli rodziny

11.30 – śp. Maria, Antoni Juwa, Stefania, Kazimierz Szumidłowscy

Sobota 04.05.2024

17.00 – śp. Teodor, Józefa, Franciszek Goldschmidt; Urszula, Jan, Tadeusz Skalscy

19.00 – zaproszenie dla wszystkich mężczyzn: adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej, różaniec wynagradzający/ msza św. – za parafian

VI Niedziela Wielkanocna 05.05.2024

08.30 – śp. Paweł, Alfons, Bolesław, Agnieszka Dysarz

10.00 – śp. Grzegorz Rekowski w 14. rocz., Maria Rekowska, Beata, Jan Piekarski, zmarli dziadkowie z obojga stron

11.30 – śp. Helena, Paulina, Bernard Kamińscy

1. Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i nie zapominajmy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia.

2. Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych podróży, coraz cieplejsze dni zachęcają do różnych wycieczek, zatem starajmy się być bezpiecznymi użytkownikami dróg i pojazdów.

3. Zachęcam do modlitwy w intencji Europy w dniu święta jej patronki, Świętej Katarzyny Sieneńskiej. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

4. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia przed wieczorną Mszą Świętą będziemy odprawiali nabożeństwa majowe. W tym dniu również przypada wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika, zatem w czasie Mszy Świętych i nabożeństwa majowego będziemy się modlić za wszystkich pracujących i tych, którzy pracy poszukują.

5. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W czasie nabożeństwa majowego odnowimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

6. W poprzedzający czwartek przeżywać będziemy Dzień Polonii i Dzień Flagi; w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej ojczyźnie. Z racji pierwszego czwartku miesiąca módlmy się również o powołania do służby Bożej.

7. W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków. To także pierwsza sobota miesiąca. Przed Mszą odprawimy nabożeństwo majowe i odmówimy Różaniec, powierzając w nim intencje strażaków naszej parafii i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.

8. Naszą modlitwą i życzliwością otaczam Solenizantów i Jubilatów tygodnia.