DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 lutego 2024

II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024

08.30 – śp. Henryka, Maria, Paweł Franuszkiewicz, Leonarda, Stefan Kalinowscy

10.00 – śp. Karolina Smutniak w 14. rocznicę śmierci

11.30 – śp. Teodozja, Józef, Maria, Jan Smolak, Alina Mróz i zmarli z rodzin z obojga stron

15.00 – GORZKIE ŻALE

Poniedziałek 26.02.2024

17.00 – śp. Stanisława, Henryk Kupczyk, zmarli z rodzin, Bogumił Demski

17.30 – śp. Walburga Maliszewska

Wtorek 27.02.2024

17.00 – śp. Józefa Kalita w 40. rocznicę śmierci, Stefan, Kazimierz Kalita; Wiesława Brange, Janusz Piątek, Zygmunt Miliwek

Środa 28.02.2024

17.00 – śp. Wiesław, Janina, Jan Mączyńscy, Bernadeta, Rudolf, Magda Bąk i zmarli z rodzin

17.30 – śp. Stanisława Polnicka

Czwartek 29.02.2024

17.00 – Dziękczynna w 24 urodziny Krystian Haracz

17.30 – śp. Dariusz Zaremba

Piątek 01.03.2024

17.30 – DROGA KRZYŻOWA

18.00 – śp. Leon Kosznik, Magda, Marcin, babcie, dziadków

Sobota 02.03.2024

17.00 – Dziękczynna w 60 urodziny Krzysztof Maliszewski

19.00 – zaproszenie dla wszystkich mężczyzn: adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej, różaniec wynagradzający/ msza św. – za parafian

III Niedziela Wielkiego Postu 03.03.2024

08.30 – śp. Gertruda z okazji urodzin, Jan, Stanisław Brzescy i zmarli z rodzin

10.00 – śp. Kazimierz Brandt w 14. rocznicę śmierci

11.30 – śp. Bogdan Polnicki

15.00 – GORZKIE ŻALE

1. W II niedzielę Wielkiego Postu słowo Boże prowadzi nas na Górę Tabor. Rozważamy tajemnicę przemienienia się Chrystusa. Jest ona zapowiedzią przemiany serc, której od nas oczekuje Chrystus. On sam zaprasza, byśmy spojrzeli na Niego wzrokiem wolnym od rutyny i obojętności i odkryli w Nim jedynego Pana i Zbawiciela. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.

2. Dziś o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30. Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

3. Dziś w sposób szczególny modlimy się za misjonarki i misjonarzy z Polski. W tym Dniu Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami polecamy Panu Bogu misyjne dzieło Kościoła. Otoczmy modlitwą misjonarzy, którzy na wszystkich kontynentach głoszą Ewangelię i potwierdzają ją czynami miłości chrześcijańskiej. Modlimy się także o liczne i święte powołania misyjne, aby nie zabrakło serc oddanych misjom. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.

4. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju miłosierdzia, Bożego, które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Niech wielkopostne rekolekcje, które rozpoczniemy za dwa tygodnie (10.03.-13.03.), pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i w dobrym przygotowaniu do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

5. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniam o modlitwie i życzliwości.

„W bieżącym roku Caritas Diecezji Pelplińskiej zbiera 1,5% podatku razem z Caritas Polska. Prosimy o przekazywanie 1,5% podatku dochodowego na rzecz Caritas Polska (która następnie przekaże je naszej diecezji). Numer KRS 0000198645. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup łóżek rehabilitacyjnych. Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, wspiera młodzież, niepełnosprawnych oraz osoby starsze i chorych. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy”.