NARODZENIE PAŃSKIE 25 grudnia 2023

INTENCJE

Poniedziałek 25.12.2023 BOŻE NARODZENIE

10.00 – śp. Felicyta, Stanisław Kozłowscy, Anna, Zofia, Tadeusz Kopczyńscy, Robert Niedźwiedź

11.30 – Dziękczynna rodziny Bąk

OBOZIN:13.00 – śp. Janina, Jan, Wiesław Mączyńscy, Bernadeta, Rudolf, Magda Bąk, zmarli z rodzin

Wtorek 26.12.2023 ŚW. SZCZEPANA

OBOZIN:08.30 – śp. Eugeniusz Fałdziński w 35. rocznicę śmierci

10.00 – śp. Janina, Stanisław, Halina Hubkiewicz i zmarli z rodziny z obojga stron

11.30 – śp. Justyna, Alojzy Demscy i zmarli z rodziny

Środa 27.12.2023

17.00 – śp. Jadwiga, Brunon Torbiccy, Elżbieta, Józef Hinz i zmarli z rodzin

Czwartek 28.12.2023

17.00 – śp. Marianna, Władysław Dułak, zmarłe rodzeństwo

Piątek 29.12.2023

17.00 – śp. Jan Landowski, rodzice Jan, Anna

17.30 – Dziękczynna w 18. Urodziny Wnuczki Urszuli

Sobota 30.12.2023

17.00 – śp. Zofia, Jan Tocha, Bronisław Słomiński

Niedziela 31.12.2023 ŚWIĘTEJ RODZINY

08.30 – śp. Anna, Kazimierz, Bronisław Patoccy, Maria, Anastazy Smugała i zmarli z rodziny

10.00 – śp. Maria Dułak od Maryli i Wiesława Kopacz

11.30 – ZA PARAFIAN –  dziękczynno-błagalna

1. „Dziś się narodził Chrystus Pan, Zbawiciel” – śpiewaliśmy w refrenie psalmu i niech te słowa oraz radość nam towarzyszą w świętowaniu pamiątki narodzin naszego Pana. Zachęceni tymi słowami, dzielmy się prawdą, że narodził się nam Zbawiciel, Mesjasz, Pan. Dzielmy się tą wielką radością ze wszystkimi, których dziś spotkamy, życząc sobie wzajemnie, by Nowonarodzony nasz Pan i Odkupiciel opromieniał każdy dzień swoją obecnością, by nas umacniał i wspierał, by nam błogosławił i hojnie udzielał swojej łaski oraz wszelkiego dobra.

2. Jutro drugi dzień świąt – święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte również tak jak w każdą niedzielę. Wysłuchamy tego dnia listu Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, a naszą materialną ofiarą wesprzemy katolickie uczelnie w naszej ojczyźnie oraz katolickie szkoły.

3. W najbliższą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny z Nazaretu, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas.

4. Na piątek w oktawie świąt Bożego Narodzenia ordynariusz naszej diecezji udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich przebywających na jej terenie.

5. Całej wspólnocie parafialnej i tym, którzy z nami przeżywają te radosne święta, składam najlepsze życzenia pięknych i błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego.

ŻYCZENIA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO NA BOŻE NARODZENIE 2023

Umiłowani Diecezjanie, Siostry i Bracia! W narodzeniu Jezusa widzimy Boga, który staje się jednym z nas, abyśmy mogli stać się jedno z Nim. To jest prawdziwa tajemnica miłości i zbawienia, którą celebrujemy w tym szczególnym czasie. Zjednoczenie z Emmanuelem – Bogiem z nami – niech przypomni nam o potrzebie miłości, przebaczenia i hojności w budowaniu wspólnoty. Wspólnoty w rodzinie, Kościele, społeczeństwie i pomiędzy narodami. Dzisiaj znak narodzin Jezusa w Betlejem jest przede wszystkim wezwaniem do pokoju, który spróbujmy wprowadzić pomiędzy nami i o który się módlmy w Ukrainie, Ziemi Świętej i wszystkich miejscach, gdzie nienawiść próbuje zwyciężyć Miłość. Niech te Święta będą okazją, abyśmy spojrzeli życzliwie i z wdzięcznością na ludzi, wśród których żyjemy, byśmy podzielili się nadzieją i bliskością z innymi, tak jak Bóg podzielił się z nami swoim Synem.

Siostry i Bracia, życzę błogosławionych, pełnych pokoju Świąt Bożego Narodzenia, a Nowy Rok niech przyniesie Wam poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że Boża Miłość towarzyszy wszystkim tym, którzy pokładają w niej ufność. Niech wszystkim Bóg błogosławi w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup + Ryszard Kasyna