DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 sierpnia 2023

Wtorek 29.08.2023

17.00 – śp. Zofia, Czesław Cyman

Środa 30.08.2023

17.00 – śp. Ignacy Andrzejewski w 39. rocznicę śmierci i zmarli z rodziny z obojga stron

Czwartek 31.08.2023

17.00 – śp. Henryk, Stanisława Kupczyk i zmarli z rodziny

Piątek 01.09.2023

08.30 – CHORZY

16.00 – SPOWIEDŹ

17.00 – śp. Edmund Langmesser

Sobota 02.09.2023

17.00 – śp. Henryk Bartel w 12. rocznicę śmierci, zmarli z rodziny, Józef Kowalski

19.00 – ZA PARAFIAN

XXII Niedziela Zwykła 03.09.2023

08.30 – śp. Ks. Henryk Szwarc, zmarli rodzice i rodzeństwo

10.00 – śp. Stanisław, Eleonora Holk w 30. rocznicę śmierci

11.30 – śp. Leon Kosznik w 4. rocznicę śmierci

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Proszę o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.

2. Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę Świętą w naszym kościele w dniu 4 września o godz. 8. 30 a w Szkole w Trzcińsku o godz. 09.30, podczas których będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi.

3. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. W najbliższych dniach będziemy modlić się o to, aby wszyscy rodzice temu podołali.

4. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę.

5. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam do chwili adoracji Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 16 i do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny oraz modlitwy o dobrą pogodę dla pracujących na roli, aby mogli kontynuować zbiory plonów. Chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej z sakramentami świętymi odwiedzę 1 września od godz. 8.30.

6. Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych.