DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 sierpnia 2023

10.00 – śp. Waldemar Chmielewski, Halina

11.30 – śp. Stanisława, Stanisław Tłomaccy i zmarli z rodziny

Poniedziałek 21.08.2023

17.00 – śp. Magda, Bernadeta, Rudolf Bąk, Marcin, Leon Kosznik i zmarli z rodzin

Wtorek 22.08.2023

17.00 – śp. Zdzisław Niemczyk w 13. rocznicę i zmarli z rodziny z obojga stron

Środa 23.08.2023

17.00 – śp. Jadwiga Radziszewska od Teresy

Czwartek 24.08.2023

12.00 – OBOZIN, KOMBATANCI SOLIDARNOŚCI SCHUMANA

17.00 – Dziękczynna w 65. Urodziny Gabrieli Rudzkiej

Piątek 25.08.2023

17.00 – śp. Ewa Pałasz

Sobota 26.08.2023 NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

17.00 – śp. Franciszek Knitter w urodziny

18.30 – TURZE

XXI Niedziela Zwykła 27.08.2023

08.30 – za zmarłych z rodziców: Kozłowskich, Bystrzak, Szyc, Prabuckich

10.00 – śp. Leokadia, Józef Hiller, zmarli dziadkowie z obojga stron

11.30 – śp. Anna, Brunon Stolc i zmarli z rodziny Ziółkowskich

1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

2. W wielu parafialnych świątyniach i sanktuariach dziękujemy za tegoroczne zbiory. Zwyczaj ten spotykamy w Kościele już od IX wieku. Dojrzałe owoce, kwiaty i zboża są symbolem dojrzałości duchowej Maryi i pełni łask, jakimi Pan Bóg Ją obdarzył. Podczas tego dziękczynienia w naszej wspólnocie parafialnej, która została zaplanowana na 17 września, (W TYM ROKU PRZYGOTOWUJĄ WIENIEC DOŻYNKOWY MIESZKAŃCY MIROWA) prosimy Ojca w niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu dobru. Dlatego też modlitewną pamięcią obejmiemy wszystkich, którzy własną pracą zadbali o ich obfitość, ale również tych, od których będzie zależał sprawiedliwy podział tych dóbr.

3. W środę, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko.

4. W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Przez jego wstawiennictwo podczas wieczornej Mszy Świętej będziemy prosić o wzrost i umocnienie Chrystusowego Kościoła na terenach misyjnych.

5. W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.