SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 lipca 2023

10.00 – śp. Mieczysław Cześnik i zmarli z rodziny z obojga stron

11.30 – śp. Tomasz Pallasch w rocznicę śmierci

Poniedziałek 31.07.2023

17.00 – śp. Jadwiga Radziszewska z intencji zakładu pogrzebowego „Juka”

17.30 – śp. Edmund Langmesser

Wtorek 01.08.2023

17.00 – śp. Janusz, Halina Kaźmierczak intencja od chrześniaczki Moniki

Środa 02.08.2023

17.00 – śp. Krystyna, Jan Sikorscy

Czwartek 03.08.2023

17.00 – Dziękczynna w urodziny Anna, Tadeusz Haracz

Piątek 04.08.2023

17.00 – śp. Marianna, Władysław Dułak, zmarłe rodzeństwo

Sobota 05.08.2023

17.00 – śp. Franciszek Borkowski w 30. rocznicę, za zmarłych z rodzin Bucholc, Borkowskich i Klekacz

19.00 – śp. Edmund Langmesser

XVIII Niedziela Zwykła 06.08.2023 PRZEMIENIENIE PAŃSKIE

08.30 – śp. Zygmunt Kossobucki w 5. rocznicę, za zmarłych z rodziny Kossobuckich i Sprengel

10.00 – śp. Henryka Formella, Edmund Muchowski, Henryk Burczyk i zmarli z rodzin

11.30 – śp. Maria, Wojciech Smoleń i zmarli z rodzin

1. Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.

2. W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada (1944) rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.

3. W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

4. Przez wstawiennictwo św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, którego wspomnienie liturgiczne przypada 4 sierpnia, w pierwszy piątek podczas nabożeństwa o godz. 17 będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. w naszym kościele od godz. 16.30. Podobnie w pierwszą sobotę miesiąca – obok naszych osobistych intencji – matczyne Serce Maryi będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, Maryja jest Matką wszystkich kapłanów i najlepszą Wychowawczynią powołań kapłańskich. W PIERWSZĄ sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej przed Mszą Świętą od godz. 16.15: szczególne zaproszenie dla wszystkich Róż Różańcowych, a o godz. 19.00 zaproszenie dla wszystkich mężczyzn.

5. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego.