DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 czerwca 2023

Sobota 01.07.2023

17.00 – ZA PARAFIAN / 19.00 – ZA PARAFIAN

XIII Niedziela Zwykła 02.07.2023

08.30 – śp. Józef w 12. rocznicę, Stefania, Zbigniew Szczepaniak, Janusz, Stefania, Alojzy, Krzysztof Borowscy, Jadwiga, Dionizy Knitter, Eleonora Jasińska

10.00 – śp. Helena Muchowska w 1. rocznicę śmierci i zmarli z rodziny Hinz

11.30 – śp. Julianna, Czesław, Stanisław Chmiel

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.

2. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym.

3. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy św. Apostołów Piotra i Pawła, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

4. Wszystkim wyjeżdżającym i odpoczywającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.

5. W PIERWSZĄ sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej przed Mszą Świętą od godz. 16.15: szczególne zaproszenie dla wszystkich Róż Różańcowych, a o godz. 19.00 zaproszenie dla wszystkich mężczyzn.