DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 czerwca 2023

X Niedziela Zwykła 11.06.2023

08.30 – śp. Maria, Józef, Jan Badocha, Wanda, Jan, Maria Gajewscy

10.00 – śp. Bolesław, Emilia, Irena, Jerzy, Ignacy, Leokadia, babcie, dziadków z obojga stron

11.30 – śp. Waldemar Chmielewski, Halina

Poniedziałek 12.06.2023

17.00 –  śp. Ks. Ryszard Cyrklaff, Anna Cyman, Bogumiła Rogaczewska, nauczyciele: Eugenia, Józefat Cukras, Marta Bzowska, Helena Serwa

Wtorek 13.06.2023

17.00 – śp. Franciszek Knitter w 9. rocznicę śmierci

Środa 14.06.2023

17.00 – śp. Maria w 5. rocznicę śmierci, Helena, Stanisław Pietras, Piotr Bańczak

Czwartek 15.06.2023

17.00 – śp. Jolanta Walczyk w imieniny, Zofia, Józef, Zbigniew Bejner

18.00 – śp. Franciszek Kosater

Piątek 16.06.2023 NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

17.00 – śp. Alfons Słomiński w rocznicę, zmarli z rodzin: Słomińscy, Urban, Breska, Sarnowscy

Sobota 17.06.2023

15.30 – Intencja ślubna: Sylwia Kępczyńska i Stefan Leczkowski

17.00 – śp. Jan Haracz i zmarli rodzice z obojga stron

XI Niedziela Zwykła 18.06.2023

08.30 – śp. Zygmunt, Franciszka, Zofia Miksza, Maksymilian, Teresa, Zenon Tiałowscy i zmarli z rodziny

10.00 – śp. Justyna, Alojzy Demscy i zmarli z rodziny

11.30 – śp. Jadwiga, Dionizy Knitter, Stefania, Józef, Zbigniew Szczepaniak, Janusz Borowski

1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się we wszelkie przygotowania Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Za włączenie się w procesję Bożego Ciała, zarówno w kościele parafialnym, jak i filialnym. Udział w procesji był publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. W procesji eucharystycznej wokół kościoła parafialnego będziemy podążali codziennie po Mszy św. o godz. 17 do piątku włącznie.

2. W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas Eucharystii będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej diecezji i w całym Kościele powszechnym. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

3. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych: śp. Konstanty Radkowski z Siwiałki, śp. Ewa Pałasz z Gołębiewka, których pogrzeby odbyły się w sobotę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

4. Każdego roku w Pelplinie organizowane są duszpasterskie spotkania młodzieży pod nazwą „Przystań”, w najbliższą sobotę, 17 czerwca tego roku. Jest to dobra okazja, aby poprzez warsztaty, wspólną modlitwę, liturgię Mszy świętej, uwielbienie Pana Jezusa i koncert ewangelizacyjny głosić Ewangelię. Szczegóły na plakacie i na stronie diecezji. Zapraszam młodzież, zapisy po mszy.