Ogłoszenia

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 30 kwietnia 2023

INTENCJE MSZALNE

IV Niedziela Wielkanocna 30.04.2023

08.30 – śp. Janusz, Stefania, Alojzy, Krzysztof, Borowscy, Józef, Stefania, Zbigniew Szczepaniak, Jadwiga, Dionizy Knitter

10.00 – śp. Waldemar Chmielewski, Halina

11.30 – śp. Łucja Kosecka w urodziny, Bronisław Kosecki, Jan Gradtke

Poniedziałek 01.05.2023

17.00 – śp. Zofia Niemczyk w urodziny, Urszula Koprowska i dziadkowie z obojga stron

Wtorek 02.05.2023

17.00 – śp. Erwin i Halina Radziszewscy, zmarli z rodziny

Środa 03.05.2023 NMP KRÓLOWEJ POLSKI

08.30 – ZA PARAFIAN

10.00 – śp. Maria, Bogusław, Agnieszka, Michał Małek

11.30 – śp. Zygmunt Aszyk w urodziny

Czwartek 04.05.2023

17.00 – śp. Marta, Maksymilian, Józef Wilke i zmarli z rodziny

Piątek 05.05.2023

17.00 – śp. Antoni Stolz

Sobota 06.05.2023

17.00 – śp. Iwona Młyńska, Kazimierz Treder, Maria, Józef Klewiccy

V Niedziela Wielkanocna 07.05.2023

08.30 – śp. Alfons, Paweł, Agnieszka, Bolesław Dysarz i zmarli z rodziny

10.00 –śp. Grzegorz Rekowski w 13. rocznicę śmierci, Maria i zmarli z rodziny z obojga stron

11.30 – Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i św. Floriana dla OCHOTNIKÓW STRAŻY POŻARNEJ w naszej Parafii: Boroszewo, Rościszewo, Siwiałka

11.30 – śp. Gabriela Nocula w 1. rocznicę śmierci

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów św. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

2. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.

3. W naszym kościele parafialnym codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo również przy kaplicach i krzyżach na terenie parafii. 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Zapraszam na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności, pokoju i wzajemnego szacunku.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania od godz. 16.30; w piątek od 8.30 odwiedzę chorych i starszych; spowiedź święta od godz. 16.30, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej przed Mszą Świętą od godz. 16.15: szczególne zaproszenie dla wszystkich Róż Różańcowych, a o godz. 19.00 zaproszenie dla wszystkich mężczyzn.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i opieki świętych Patronów.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz