4 marca 2023

15.00 – GORZKIE ŻALE

Środa 08.03.2023

17.00 – śp. Antoni Stolz

17.30 – śp. Barbara Marchewicz w urodziny oraz rodzice Agnieszka i Leon Marchewicz

Czwartek 09.03.2023

17.00 – Agnieszka Plotta w urodziny, zmarli z rodziny

Piątek 10.03.2023

17.30 – DROGA KRZYŻOWA

18.00 – śp. Agnieszka Grzybowska w 41 urodziny

Sobota 11.03.2023

16.00 – Dziękczynna w 85. urodziny Floriana Myszewskiego i urodzinowa Alicji Piechowskiej

17.00 – śp. Franciszka Schmidt w 1. rocznicę, Roman, Paweł, zmarli z rodzin Bałachowskich, Prabuckich

III Niedziela Wielkiego Postu 12.03.2023

08.30 – śp. Teresa, Maksymilian, Zenon Tiałowscy, Franciszka, Zygmunt, Zofia Miksza i zmarli
z rodzin

10.00 – śp. Waldemar Chmielewski, Halina

11.30 – śp. Stanisława Krzos w 1. rocznicę śmierci, Kazimierz w urodziny i imieniny

15.00 – GORZKIE ŻALE

1. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Po każdej Mszy świętej zbiórka środków finansowych „do puszek”, jednocześnie zaległa zbiórka z tamtej niedzieli dla Ukrainy.

2. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

3. Zachęcam do udziału w drodze krzyżowej i gorzkich żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

4. „Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl).

Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich, otacza opieką osoby poszkodowane przez wojnę w Ukrainie. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy”.

5. „Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów szkół podstawowych oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na Dni Otwarte. Odbędą się one w soboty 11 marca i 22 kwietnia 2023 r. w godz. od 10.00 do 13.00. Collegium Marianum od trzech lat jest szkołą koedukacyjną z męskim internatem. Od lat cieszy się nie tylko bogatą historią, ale  wysokim poziomem nauczania i troską o życie duchowe swoich wychowanków. Bliższe informacje na temat jej działalności można znaleźć na stronie: www.collegiummarianum.pl

6. W Niedzielę Palmową, 2 kwietnia br. w Kościerzynie będzie miała miejsce diecezjalna  celebracja Dnia Młodych. Spotkaniu przewodniczyć będzie biskup diecezjalny Ryszard Kasyna. Zgłoszenia do 26 marca 2023 roku.