PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 lutego 2023

V Niedziela Zwykła 05.02.2023

08.30 – zmarli rodzice śp. Jan, Gertruda Brzescy, brat Stanisław

10.00 – śp. Waldemar Chmielewski, Halina

11.30 – śp. Brygida Tłomacka imieninowa, Helena Bartel w 24. rocznicę śmierci, Józef, Mieczysław, Zbigniew

Środa 08.02.2023

17.00 – śp. Maria Rekowska w 6. rocznicę śmierci, Jan Piekarski, Grzegorz Rekowski i zmarli z obojga stron

Czwartek 09.02.2023

17.00 – śp. Antoni Klein

Piątek 10.02.2023

17.00 – śp. Mieczysława Kozłowska

Sobota 11.02.2023

17.00 – Dziękczynna w 40. rocznicę ślubu Danuta i Franciszek Łuszczyńscy

VI Niedziela Zwykła 12.02.2023

08.30 – śp. Witold Megier w 25. r. śmierci, rodzice i zmarli z rodziny z obojga stron

10.00 – śp. Justyna w 8. rocznicę śmierci, Alojzy Demscy i zmarli z rodziny

11.30 – śp. Ryszard w 30. rocznicę śmierci, Helena w 7. rocznicę Sugier

Chrzest: Antoni Edward Kurczyna

1. Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem  Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym i wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia. Tylko w ten sposób możemy stać się świadkami Chrystusa w świecie.

2. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń Po górach, dolinach. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Antoniego Stolz z Trzcińska. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.