9 stycznia 2023

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 8 stycznia 2023

Niedziela 08.01.2023 CHRZEST PAŃSKI

08.30 – śp. Alfons, Paweł, Agnieszka, Bolesław Dysarz i zmarli z rodziny

10.00 – śp. Stefania w 2. rocznicę, Józef, Zbigniew Szczepaniak, Jadwiga, Dionizy Knitter, Janusz Borowski

11.30 – śp. Waldemar Chmielewski, Halina

W tym tygodniu wyjątkowo: 17.30- adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec

18.00 – Msza święta

Poniedziałek 09.01.2023, Wtorek 10.01.2023, Środa 11.01.2023, Czwartek 12.01.2023

Sobota 14.01.2023

16.30-adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec

17.00 – Msza święta

II Niedziela Zwykła 15.01.2023

08.30 – śp. Tadeusz Jaszczerski w 10. rocznicę, rodzice z obojga stron, rodzeństwo

10.00 – śp. Ks. Henryk Szwarc, zmarli rodzice i rodzeństwo

11.30 – śp. Cecylia Myszke w 1. rocznicę śmierci, Antoni

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Jeśli nasza komunia z Bogiem będzie coraz doskonalsza, jako chrześcijanie będziemy stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie.

3. Dziękujmy za dar dziecięctwa Bożego, sakrament chrztu świętego odbywa się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 11.30. Spotkanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w niedzielę poprzedzającą chrzest w kościele o godz. 12.30. Na spotkanie proszę przynieść potrzebne dokumenty.