PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 27 listopada 2022

I Niedziela Adwentu 27.11.2022

08.30 – śp. Zbigniew Młyński w 2. rocznicę śmierci

10.00 – śp. Stanisław Hubkiewicz w 19. rocznicę śmierci

11.30 – śp. Irena Bulczak w 30. rocznicę śmierci i zmarli z rodziny Bulczak, Brandt i Bartel

Poniedziałek 28.11.2022

17.00 – śp. Janusz Piątek

Wtorek 29.11.2022

17.00 – śp. Jan Smolak z intencji uczestników pogrzebu

Środa 30.11.2022

17.00 – śp. Agnieszka Grzybowska w 17. rocznicę śmierci, Krzysztof Wanat

17.30 – śp. Andrzej Piepiórka

Czwartek 01.12.2022

17.00 – śp. Leon, Jadwiga Demscy

Piątek 02.12.2022

17.00 – śp. Władysław Wysiecki, Cecylia, Antoni Myszke, Helena, Jan Wysieccy

Sobota 03.12.2022

17.00 – śp. Wiesława Brange w 2. rocznicę śmierci, Józefa, Stefan, Kazimierz Kalita

II Niedziela Adwentu 04.12.2022

08.30 – śp. Janina, Jan, Wiesław Mączyńscy, Bernadeta, Rudolf, Magda Bąk, zmarli z rodzin

10.00 – śp. Stanisława, Józef Kuca, Janina, Anna, Stanisław Umińscy

11.30 – śp. Brygida Tłomacka w urodziny

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Kościół jest bowiem wielkim darem dla nas, dla tych, którzy uwierzyli w Chrystusa. Jest wspólnym podążaniem za Chrystusem do domu Ojca. W tej drodze w Kościele mamy do dyspozycji pełnię środków zbawczych, łaskę i prawdę. Przez pośrednictwo ustanowionych pasterzy prowadzi nas Duch Święty. To wielka łaska, bo we wspólnocie wiary łatwiej nam podążać do ostatecznego celu. Tym bardziej powinniśmy dobrze zrozumieć często powtarzaną w Credo prawdę: Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół…

2. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować jedną Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane roraty. Do licznego udziału w roratach, celebrowanych w naszym kościele codziennie o godz. 17, zapraszam dzieci (WTOREK I CZWARTEK), młodzież (PIĄTEK) i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, przybyszów, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w naszym kościele oraz kalendarze na 2023 rok Wydawnictwa Bernardinum.

3. W środę, 30 listopada, przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra. Tradycja głosi, że po Zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże Świętego Andrzeja w kształcie litery „X”.

4. W przyszłą niedzielę, 4 grudnia, która przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Jednocześnie już po raz dwudziesty trzeci będziemy obchodzili Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem złożymy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu ofiarujmy w intencji licznych nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu, która odbywa się w każdy czwartek po Mszy świętej (17.30-18.15), okazja do spowiedzi.

6. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana: śp. Mieczysława Kozłowska z Godziszewa. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.