TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 listopada 2022

XXXII Niedziela Zwykła 06.11.2022

08.30 – śp. Leonarda, Stefan Kalinowscy i zmarli z rodziny

10.00 – śp. Bogumiła Prill w 6. rocznicę, Marta Prill, Urszula Kurek, Stanisława, Bernard Drews

11.30 – śp. Marianna, Bolesław Brzoskowscy w rocznicę śmierci, zmarli z rodziny

Poniedziałek 07.11.2022

17.00 – śp. Jan w 35. rocznicę śmierci, Genowefa, Marian Szwoch, Gabriela Nocula

17.30 – śp. Edward Dułak z intencji uczestników pogrzebu

Wtorek 08.11.2022

17.00 – śp. Andrzej Piepiórka

Środa 09.11.2022

17.00 – śp. Jakub Birk i zmarli rodzice

Czwartek 10.11.2022

17.00 – śp. Wanda, Franciszka, Walerian, Stanisław Deja

Piątek 11.11.2022

17.00 – śp. Bronisław Słomiński w 8. rocznicę śmierci

17.30 – śp. Zdzisław Halcewicz – Pleskaczewski

Sobota 12.11.2022

17.00 – śp. Brunon Kreft w 14. rocznicę, Ewa Kubiak i zmarli z rodziny Machnikowscy, Kreft i Wiśniewscy

XXXIII Niedziela Zwykła 13.11.2022

08.30 – śp. Anna, Kazimierz Patoccy, Maria, Anastazy Smugała i zmarli z rodzin

10.00 – śp. Beno w 2. rocznicę, Magdalena Grunwald, zmarli rodzice z obojga stron

11.30 – śp. Stanisława Krzos w 90 urodziny, Kazimierz, Gertruda, Andrzej, Zbigniew Krzos

1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć. Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

2. W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem. Papieża i wszystkie sprawy Kościoła będziemy polecali Bogu przez ręce Maryi w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu, która odbywa się w każdy czwartek po Mszy świętej (17.30-18.15), okazja do spowiedzi.

4. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Zapraszam na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.

5. W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (zawsze w drugą niedzielę listopada). Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.