DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 października 2022

XXIX Niedziela Zwykła 16.10.2022

08.30 – śp. Maksymilian, Zenon, Teresa Tiałowscy, Franciszka, Zygmunt, Zofia Miksza i zmarli z rodzin

10.00 – śp. Emilia, Bolesław, Irena, Jerzy i zmarli z rodzin Brachów i Wyrostków

11.30 – śp. Tadeusz, Janina, Joanna, Krzysztof, Bożena Śliwowscy

Poniedziałek 17.10.2022

17.00 – śp. Marianna Knopik i zmarli z rodziny

Wtorek 18.10.2022

17.00 – śp. Leon, Jadwiga Demscy

Środa 19.10.2022

17.00 – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Matek Różańcowych z Siwiałki, o życie wieczne dla zmarłych i kapłanów

Czwartek 20.10.2022

17.00 – śp. Grzegorz Okoniewski z intencji Gabrieli i Teresy

Piątek 21.10.2022

17.00 – śp. Urszula Andrzejewska w urodziny i zmarli z rodziny z obojga stron

Sobota 22.10.2022

17.00 – śp. Iwona Młyńska w urodziny

XXX Niedziela Zwykła 23.10.2022

08.30 – śp. Felicja, Piotr Mąkosa, Bernadeta, Rudolf, Magda Bąk i zmarli z rodzin

10.00 – śp. Stanisław Kowalski w 10. rocznicę śmierci

11.30 – śp. Jadwiga, Adam Wicenbach, Jan Chruściel, Andrzej Langowski i zmarli z rodzin

1. Dziś przypada dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Wspólnie modlimy się, aby nasza wola była zawsze oddana Bogu i abyśmy szczerym sercem służyli Bożemu majestatowi. Niech na tej drodze wspomaga nas doświadczenie bliskości Pana w Eucharystii.

2. Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny.

3. Dziś przypada również kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy. Dzisiaj również kolekta inwestycyjna dla naszej Parafii.

4. We wtorek, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty, będziemy wspierać modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia.

5. W sobotę, 22 października, w liturgii będziemy wspominać Świętego Jana Pawła II. Tego dnia przypada również 74. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. W latach  1926-1948 był Prymasem Polski. Jemu zawdzięczamy powstanie Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Zadaniem tego zgromadzenia zakonnego jest troska o życie religijne Polaków mieszkających poza granicami ojczyzny.

6. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.

7. Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę wytrwałości w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.