31 lipca 2022

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 31 lipca 2022

XVIII Niedziela Zwykła 31.07.2022

08.30 – śp. Krystyna, Jan Sikorscy

10.00 – śp. Emilia, Jan Kuśmirek, Franciszka, Jan Mitlewscy, Ryszard, Krzysztof Kuśmirek

11.30 – śp. Renata Kuklińska w 3. rocznicę śmierci

Chrzest: Marcel Kiedrowski, Aleksander Szarstuk

Poniedziałek 01.08.2022

17.00 – śp. Eugenia, Tadeusz Wójcik

Wtorek 02.08.2022

17.00 – śp. Zofia, Kazimierz Cymanowscy

Środa 03.08.2022

17.00 – śp. Henryk Bączkowski, zmarli rodzice Tomaszewscy, rodzeństwo i zmarli z rodzin

Czwartek 04.08.2022

17.00 – śp. Jan Piankowski

17.30 – O zdrowie dla Henryka i Edwarda Dułak

Piątek 05.08.2022

17.00 – DZIĘKCZYNNA W 60 ROCZNICĘ URODZIN IRENEUSZA

Sobota 06.08.2022

17.00 – śp. Franciszek Borkowski w 29. rocznicę śmierci oraz za zmarłych z rodziny Bucholc i zmarli z rodzin Borkowskich i Klekacz

19.00 – I SOBOTA: RÓŻA MĘSKA

XIX Niedziela Zwykła 07.08.2022

08.30 – śp. Zygmunt Kossobucki, zmarli z rodzin: Kossobuccy, Sprengel, Anna Grabowska

10.00 –śp. Stanisława, Józef Kuca, Janina, Anna, Stanisław Umińscy

11.30 – O zdrowie dla całej rodziny Hoffman

Chrzest: Aleksander Wojewski, Maja Radziszewska

1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

3. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Św. Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa  w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

4. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 16.30.

5. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź święta od godz. 16.30.

6. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza.

7. Z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 16.30. Następnie od godz. 19.00 – I SOBOTA: RÓŻA MĘSKA.

8. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Dziękuję za przyjęcie pątników gdańskich na nocleg. Zapraszam do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Wszystkich, którzy podejmą ten trud, polecam Bogu przez ręce Matki Najświętszej.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.

10. W ostatnim tygodni odszedł z tego świata: śp. Andrzej Piepi órka z Jastrzębia Skarszewskiego. Niech dobry Bóg przebaczy mu grzechy i pozwoli oglądać swoje oblicze w niebie.