PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 lipca 2022

17.00 – śp. Erwin Tocha w urodziny i zmarli z rodziny z obojga stron

17.30 – O zdrowie dla Kazimierza Zazula, Henryka i Edwarda Dułak

Środa 13.07.2022

17.00 – śp. Henryk Bączkowski, rodzice Bączkowscy, Tomaszewskich i zmarli z rodzin

Czwartek 14.07.2022

17.00 – śp. Marta, Jan, Leon, Maria, Zenon Cieroccy

Piątek 15.07.2022

17.00 – śp. Zygmunt Aszyk

17.30 – śp. Grzegorz Okoniewski

Sobota 16.07.2022

15.30 – Chrzest: Marcelina Fibik

17.00 – śp. Kazimierz w 10 rocznicę śmierci, Lidia Kurowscy

XVI Niedziela Zwykła 17.07.2022

08.30 – śp. Felicja, Piotr Mąkosa, Bernadeta, Rudolf, Magda Bąk i zmarli z rodzin

10.00 – śp. Liceria Brzoskowska w 11. rocznicę śmierci, Felicyta Kozłowska w 6. rocznicę

11.30 – śp. Jadwiga, Adam Wicenbach, Jan Chruściel, Andrzej Langowski i zmarli z rodzin

1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.

2. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).

3. Jutro także przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.

4. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W tan sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.