TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 1 maja 2022

III Niedziela Wielkanocna 01.05.2022
08.30 – śp. Anna, Kazimierz Patoccy, Maria, Anastazy Smugała i zmarli babcie, dziadków
10.00 – śp. Grzegorz Rekowski w 12. rocznicę, Maria i zmarli z rodziny z obojga stron
11.30 – śp. Elżbieta, Edmund Brandt i zmarli z rodziny
Poniedziałek 02.05.2022
17.00 – śp. Teresa Demska z intencji uczestników pogrzebu
Wtorek 03.05.2022 NMP KRÓLOWEJ POLSKI
08.30 – śp. Maria, Agnieszka, Bogusław Małek
10.00 – śp. Jadwiga, Brunon Torbiccy, Elżbieta, Józef Hinz
11.30 – śp. Iwona Młyńska, Maria Klewicka
Środa 04.05.2022
17.00 – śp. Maria Rekowska z intencji żywego różańca z Godziszewa
Czwartek 05.05.2022
17.00 – za parafian
Piątek 06.05.2022
17.00 – śp. mama Halina Semeniuk, śp. tata Kazimierz Klobuch
Sobota 07.05.2022
10.00 – I spowiedź dzieci
17.00 – śp. Paweł Bartel w 5. rocznicę śmierci, zmarli z rodzin Bartel i Gockowskich
19.00 – I SOBOTA, RÓŻA MĘSKA
IV Niedziela Wielkanocna 08.05.2022
08.30 – śp. Liceria Brzoskowska w urodziny, Stanisław Kozłowski w imieniny i zmarłe siostry
10.00 – śp. Monika, Leon Myszewscy
11.30 – I KOMUNIA ŚWIĘTA

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.
  2. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.
  3. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcam do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach, krzyżach oraz w domach rodzinnych. Zapraszam w poniedziałek 2. maja o godz. 18. do Boroszewa na poświęcenie KRZYŻA, który powstał dzięki staraniom, min.: p. Borkowskiej, fundusze zabezpieczyli: p. Sołtys i KGW Boroszewa, wykonali: panowie Kuklińscy z Siwiałki, pomocą służyli w zamontowaniu: p. Zieliński, p. Borkowski, p. Brzeziński. Bóg zapłać.
  4. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
  5. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Zapraszam na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
    w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania od godz. 16.30; w piątek spowiedź święta od godz. 16.00, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 17.
  7. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.
  9. Miłosiernemu Panu polecajmy także zmarłych, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Paweł Dysarz z Obozina, śp. Bronisław Łuszczyński z Siwiałki. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

W tym tygodniu patronują nam: 2 maja – Święty Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła; 4 maja – Święty Florian (III/IV w.), męczennik, patron hutników i strażaków; 6 maja – Święci Apostołowie Filip i Jakub, najbliżsi uczniowie i świadkowie działalności Jezusa.