NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 10 kwietnia 2022

11.30 – śp. Bronisław, Stanisława Marszałek rocznica

Poniedziałek 11.04.2022

17.00 – śp. Teresa Baranowska w 1. rocznicę śmierci

17.30 – śp. Urszula Andrzejewska w 9. rocznicę śmierci i zmarli z rodziny z obojga stron

19.00 – spowiedź dekanalna: Szczodrowo

Wtorek 12.04.2022

10.00 – za parafian

16.30 spowiedź dekanalna: Skarszewy, św. Michał Archanioł

Środa 13.04.2022

10.00 – za parafian

Odwiedziny chorych i starszych, posługa sakramentalna od godz. 11.00

Wielki Czwartek 14.04.2022

Wielki Piątek 15.04.2022

Wielka Sobota 16.04.2022

Niedziela 17.04.2022 WIELKANOC

07.00 – ZA PARAFIAN

11.30 – śp. Franciszek, Franciszka, Ambroży Knitter

Obozin 13.00 – Dziękczynna, o bł. Boże dla rodziny Sylwii i Sławomira Kossobuckich

Poniedziałek Wielkanocny 18.04.2022

08.30 – śp. Stefania, Alojzy, Krzysztof, Janusz Borowscy, Józef, Stefania, Zbigniew Szczepaniak

10.00 – śp. Waldemar Chmielewski intencja od rodziny Markowskich z Mielca

11.30 – Dziękczynna w 40. rocznicę ślubu Ewa i Marek Szyc

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. Dziś także przypada 12. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy wówczas zginęli.

2. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego.

3. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Za śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W tym roku, 14 kwietnia, w Wielki Czwartek przypada także ustanowione przez Sejm RP święto Chrztu Polski. Dziękując Bogu za dar wiary, módlmy się, abyśmy byli wierni chrześcijańskiemu powołaniu.

4. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 18.30. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

5. W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę: w Godziszewie o godz. 13.30 i o godz. 15.00; w Obozinie o godz. 14.00; w Boroszewie o godz. 14.30.

7. W sobotę, 16 kwietnia, przypada 95. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. W naszej modlitwie dziękujmy za jego posługę w Kościele i wypraszajmy mu obfitość Bożych darów.

8. W najbliższą niedzielę będziemy celebrować uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 19. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Serdecznie zapraszam wszystkich do licznego udziału w tej celebracji. W niedzielę o godz. 7.00 Msza Święta poprzedzona procesją rezurekcyjną.

Spotkanie służby liturgicznej (ministrantów, lektorów) i wszystkich, którzy chcą aktywnie włączyć się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego w piątek o godz. 18.