PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 7 lutego 2021

08.30 – śp. Witold Megier i zmarli rodzice z obojga stron

10.00 – śp. Ryszard w 28. rocznicę, Helena Sugier w 5. rocznicę śmierci

11.30 – śp. Justyna, Alojzy Demscy i zmarli z rodziny

1. Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.

2. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę.

3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Polecam się Waszej pamięci prosząc o modlitwę, będę odbywał rekolekcje.

4. Serdecznie dziękuję za dzisiejsze ofiary do puszek na rzecz spalonego kościoła w Kasparusie. Nasza solidarność z potrzebującymi przejawia się poprzez modlitwę, pamięć oraz pomoc materialną. W przyszłym tygodniu ponownie proszę o znak Waszej solidarności, tym razem z Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. W naszej parafii modlimy się codziennie w intencji powołań oraz co pewien czas przeżywamy adoracje i most modlitewny, które łączą nas z klerykami. W ubiegłym roku Biskup Ryszard zaapelował do całej diecezji o wsparcie również remontu budynków seminarium. Dwa razy w ubiegłym roku kolekta zebrana w każdym kościele naszej diecezji został przekazana na ten cel. W całej diecezji zebrano 16 lutego 444 234,32 zł., a 14 czerwca 358 913,98 zł. Kwoty wydają się znaczne, są jednak przysłowiową kroplą w morzu potrzeb. Cały czas jednak pojawiają się również nowe wyzwania i prace do wykonania, które wcześniej nie były planowane, a okazują się konieczne. W związku z powyższym, kolekty z przyszłej niedzieli oraz z 13 czerwca również będą przeznaczone na potrzeby naszego seminarium. Już dzisiaj polecamy je Waszej ofiarności.

5. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Antoni Stenka z Gołębiewka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

6. W tym tygodniu patronuje nam: w środę 10 lutego – św. Scholastyka (ok. 480-547), dziewica, siostra św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy, założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.