TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 października 2020

XXX Niedziela Zwykła 25.10.2020

08.30 – śp. Piotr w 20. rocznicę, Felicja Mąkosa, Bernadeta, Magda, Rudolf Bąk i zmarli z rodziny

10.00 – śp. Janina, Tadeusz, Joanna, Agata, Bożena Śliwowscy i zmarli z rodziny z obojga stron

11.30 – śp. Stanisław Kowalski w 8. rocznicę śmieci, Irena , Józef Kowalscy, zmarli z rodzin Kowalskich i Salewskich

Poniedziałek 26.10.2020

17.00 – śp. Paweł, Roman Schmidt z intencji Krystyny, Mariusza, Barbary, Kamili z rodzinami

Wtorek 27.10.2020

17.00 – śp. Gertruda Lubiewska w 6. rocznicę śmierci

Środa 28.10.2020

17.00 – zmarłe Matki Różańcowe z Godziszewa, kapłanów posługujących w Parafii; o błogosławieństwo Boże i opiekę MB dla Róży

Piątek 30.10.2020

17.00 – śp. Wojciech, Małgorzata Stolz

Sobota 31.10.2020

17.00 – śp. Bolesława, Jan Mąkosa, Barbara, Joanna

XXXI Niedziela Zwykła 01.11.2020 WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

OBOZIN: 08.30 zbiorowa za zmarłych Parafian i wypisanych w wypominkach

10.00 – zbiorowa za zmarłych Parafian i wypisanych w wypominkach

11.30 – zbiorowa za zmarłych Parafian i wypisanych w wypominkach

1. Dzisiaj w kościołach (poza katedrami), które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona jest uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to jakby dzień imienin kościoła. Tego dnia obchodzony jest zazwyczaj odpust parafialny. Natomiast dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Boga, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.

2. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

3. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. MSZE ŚWIĘTE W KOŚCIOŁACH.

4. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. TEN CZAS MOŻEMY OFIAROWAĆ PRZEZ CAŁY MIESIĄC LISTOPAD.

5. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że codziennie w naszym kościele o godz. 17 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę.