WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 24 maja 2020

Niedziela 24.05.2020 WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

08.30 – śp. Jadwiga, Dionizy Knitter, Zbigniew Szczepaniak, Józef

10.00 – śp. Felicja, Piotr Mąkosa, Bernadeta, Magda, Rudolf Bąk i zmarli z rodziny

11.30 – śp. Alfred, Urszula Gadziejewscy, Regina, Antoni Górscy i zmarli z rodziny z obojga stron

Poniedziałek 25.05.2020

17.00 – śp. Maria, Anastazy Smugała, Anna, Kazimierz Patoccy i zmarli z rodziny

17.30 – Dziękczynna w 1. rocznicę urodzin i chrztu, Zuzanna Warzyc

Środa 27.05.2020

17.00 – za zmarłe Matki Różańcowe z Siwiałki i kapłanów, którzy pracowali w naszej Parafii

Czwartek 28.05.2020

17.00 – śp. Helena w 15. rocznicę, Stanisław w 19. rocznicę Bronk

Piątek 29.05.2020

17.00 – śp. Maria Doroszewska, Ewa Korecka i zmarli z rodziny

Sobota 30.05.2020

17.00 – śp. Jadwiga, Bronisław Hinc, Halina Kaźmierczak

Niedziela 31.05.2020 ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

08.30 – śp. Anna, Teofil, Antoni, Jan, Janusz Szwoch

10.00 – śp. Bronisława Sznaza w 2. rocznicę śmierci, Władysław, Bogdan Szoska

11.30 – śp. Jan, Marta Cieroccy i zmarli z rodziny z obojga stron

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.
  2. Dnia 24 maja obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.
  3. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. W 2007 roku Benedykt XVI wydał list apostolski, w którym napisał, że 24 maja ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.
  4. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
  5. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.
  6. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 30 maja. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.

W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

Zapowiedź: 17.05.2020 i 24.05.2020

Piotr Jażdżewski, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie i

Justyna Bartel, panna, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach, zobowiązany jest poinformować ks. Proboszcza.