Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 16 czerwca 2019

  1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

 

  1. W tym tygodniu dobiega końca rok szkolny i katechetyczny. Msza Święta z tej okazji zostanie odprawiona we środę o godz. 8.30. Do udziału w dziękczynieniu za miniony rok pracy zapraszam dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.

 

  1. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszam do włączenia się w procesję wszystkich parafian. Dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem i chłopców do dzwonienia dzwonkami. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10, po której wyruszy procesja, a w Obozinie o godz. 12.30.

 

  1. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszam następujących mieszkańców PARAFII:

I OŁTARZ, ul. Tczewska: p. Ossowscy – Róże Różańcowe

II OŁTARZ, ul. Młyńska: p. Haracz – Trzcińsk

III OŁTARZ, ul. Gdańska: p. Guzińscy – Gołębiewko

IV OŁTARZ, kruchta kościoła – Boroszewo

 

  1. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 17.

 

  1. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Do szczególnej modlitwy za ojców zapraszam.

 

W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

Zapowiedź: 09.06.2019 i 16.06.2019

Patryk Piaskowski, kawaler, zam. Parafia p.w. NSPJ w Pszczółkach i

Monika Krumin, panna, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach, zobowiązany jest poinformować ks. Proboszcza.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,

21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.