OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2019

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

1. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbierane także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

1. Przypominam wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

1. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msza Święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania, którego udzieli Nasz Pasterz ks. bp Diecezjalny Ryszard Kasyna o godz. 18. Zapraszam serdecznie na wspólną modlitwę za mężczyzn i ojców oraz ich misje w Kościele, rodzinach i świecie.

1. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.

1. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

Zapowiedź: 10.03.2019 i 17.03.2019

Artur Bulczak, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie i

Żaneta Dering, panna, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie

Zapowiedź: 17.03.2019 i 24.03.2019

Piotr Kurczyna, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie i

Agnieszka Rohde, panna, zam. Parafia p.w. św. Maksymiliana Kolbego w Tczewie

Zapowiedź: 17.03.2019 i 24.03.2019

Paweł Wiśniewski, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie i

Kamila Szurgocińska, panna, zam. Parafia p.w. Wniebowzięcia NMP w Trąbkach Wielkich

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach jest zobowiązany poinformować ks. proboszcza.