OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2019

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

1. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 17.30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.

1. Zachęcam wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.

1. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Mszy Świętych na zakończenie rekolekcji.

1. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczynamy. Nauki wygłosi dla nas ks. Marek Rogeński, Pallotyn z Częstochowy. Dzisiejsza kolekta przeznaczona będzie dla Rekolekcjonisty.

1. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jerzego Wichmann. Wieczny odpoczynek…

1. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

1. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

Zapowiedź: 10.03.2019 i 17.03.2019

Artur Bulczak, kawaler, zam. Parafia p.w. św. Jana Nepomucena w Godziszewie i

Żaneta Dering, panna, zam. Parafia p.w. Jana Nepomucena w Godziszewie

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach jest zobowiązany poinformować ks. proboszcza.