Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 marca 2019

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy. Modlitwa o łaskę trzeźwości przez cały tydzień podczas Mszy Świętych o godz. 17.

 

  1. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 10 i 18, a w Obozinie o godz. 16. Zachęcam wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominam, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. W środę rozpoczynamy dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

 

  1. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszam o godz. 17.30. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszam podczas wieczornej Mszy Świętej. Obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania.

 

  1. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH, poprowadzi je ks. Marek Rogeński Pallotyn. Nabożeństwa Gorzkich żali. z kazaniem pasyjnym będą sprawowane o godz. 15.

 

  1. Wszystkim jubilatom, solenizantom i paniom z okazji ich święta składam serdeczne życzenia.

 

  1. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM: 4 III – św. Kazimierz Królewicz (1458-1484), główny patron Litwy i młodzieży litewskiej.

 

  1. Zapowiedzi przedślubne: W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

Chmielewski Piotr, kawaler i Haracz Angelika, panna; nasi Parafianie.

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach jest zobowiązany poinformować ks. proboszcza.

Ks. Rafał Zientara, proboszcz